Europejski Dzień Języków

Dnia 25 września odbyły się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków.

Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele spotkali się w auli, gdzie wysłuchali utworu „Panie Janie” w ośmiu językach. Piosenkę opracowała i przedstawiła wraz z chórem p. Anna Sobierajska. Mogliśmy także usłyszeć słowo „cześć” i „dzień dobry”w różnych europejskich językach.

Koło teatralne pod kierunkiem p. Beaty Hołyńskiej przedstawiło fragmenty popularnych, europejskich książek dla dzieci i ich głównych bohaterów.

Na zakończenie odbył się konkurs „Jak dobrze znam języki Europy?”, w którym 12 osób zdobyło nagrody.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków klasa IIb poznała najpiękniejszy wyraz świata „mama” w wielu językach europejskich i przygotowała piękną gazetkę. Klasa VIa wykonała „Drzewo mądrości narodów” z przysłowiami w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim i łacińskim. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka z podstawowymi zwrotami w językach naszych partnerów.  Klasy IVb i VIa wzięly udział w dwóch, międzynarodowych  projektach eTwinning. Zwieńczeniem obchodów Europejskiego Dnia Języków  był wyjazd klasy VIa, Vic i Vb do Oceanarium w Stralslundzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.