23 marca reprezentanci naszej szkoły zaprezentują się podczas Małego Konkursu Recytatorskiego w Kamieniu Pomorskim. Są to zwycięzcy Szkolnych Konkursów Recytatorskich dla poszczególnych kategorii wiekowych, które odbywały się w minionym tygodniu w naszej szkole.

Przegląd talentu dla najstarszych uczniów naszej szkoły przygotowała pani Ewa Sobolewska-Kaśkosz. Komisja w składzie: p. Beata Hołyńska, p. Beata Kołodziejak, p. Barbara Szymańska oraz p. Ewelina Jung zadecydowała, że zwyciężyła Klaudia Nowak, II miejsce zajęła Oliwia Wilczyńska, a III -  Weronika Kujda. Uczestnicy otrzymali przydatne gadżety oraz czekolady ufundowane przez Radę Rodziców.

Za konkurs dla klas IV-VI odpowiedzialna była pani Katarzyna Kowalczyk-Błocian, a odpowiedzialność za werdykt wzięła na siebie komisja, czyli: p. Dorota Sielewicz, p. Beata Kołodziejak oraz p. Aurelia Stepaniuk. I miejsce przyznano Patrykowi Jeziornemu, II -  Annie Szulc, a III -  Oliwii Skocz. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz słodkie cukierki, a zwycięzcy ciekawe książki, na których zakup pieniądze przekazała również Rada Rodziców.

Klaudia Nowak, Patryk Jeziorny oraz Aniela Gładka Nowicka, która zajęła III miejsce w konkursie dla klas I-III zorganizowanym przez panią Barbarę Szymańską, będą reprezentować nas podczas przeglądu powiatowego.

Recytacja to trudna sztuka, ponieważ nie wystarczy tylko nauczyć się ładnie tekstu, trzeba dać jeszcze coś od siebie, pokazać emocje, a przede wszystkim pokonać stres. Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli zmierzyć się z tym niełatwym zadaniem i będziemy trzymać kciuki 23 marca!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach z okazji Dnia Kobiet wszystkich uczniów i nauczycieli zaproszono  do MDK-u na inscenizację pt. „Bo  z dziewczynami ...”  Całe przedsięwzięcie prowadzili uczniowie Brajan Koźlak – Szumiejko i Bartosz Sobczak. Zebranych przywitała piosenką, jak zawsze czarując pięknym śpiewem, Nadia Kastrau. Potem głos zabrały mali artyści  z klas: II b i III. Zaprezentowali wierszyki i życzenia, a Aniela Gładka - Nowicka pytała wszystkich piosenką Danuty Rinn „Kto, ma tyle wdzięku co ja?”. Z kolei aktorzy z koła teatralnego „Magia” przypomnieli zebranym widzom fragment mitologii z wesela Tetydy i Peleusa. Ach, te boginie walczące o jabłko z napisem „Dla najpiękniejszej” … Całość zakończył „Free Styler” w wykonaniu Klaudii Nowak, Oliwii Wilczyńskiej, Marcela Palucha, Brajana Koźlaka - Szumiejko i gościa specjalnego – pani Eli Mazurek. I to on właśnie wzbudził największe owacje! Wszystkiego najlepszego drogie Panie!

E.S.- K.

19 lutego 2019 roku podczas apelu podsumowaliśmy pierwszy okres edukacyjny. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach był to czas, kiedy szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy naszej ojczyźnie i edukacji patriotycznej, gdyż chcieliśmy uczcić 100 lat niepodległości. Tradycyjnie w Chrobrym rozwijaliśmy się też językowo. Gościliśmy u siebie gości z  Francji, Włoch, Cypru i dwóch szkół z Irlandii  w ramach projektu Erasmus+ STEAM, a nasi uczniowie i nauczyciele mieli okazję wyjechać do Turcji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 2017 roku w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych wyróżnienie otrzymują uczniowie począwszy od klasy 4, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania.

Za dotychczasowe wyniki w nauce wyróżnionych zostało 77 uczniów, ale przyznano 59 stypendiów naukowych, gdyż stypendia uczniowie otrzymują po ukończeniu klasy 4.  Klasy 4b oraz 4c uzyskały najwyższe średnie ocen 4,51. Natomiast najwyższa średnia to 5,64. Takimi wynikami może się pochwalić dwoje uczniów klasy 6b.

Po feriach wróciliśmy pełni energii do pracy, aby pozytywnie rozpocząć nowy semestr. Oceny są ważne i oczywiście trzymamy kciuki za doskonałe wyniki na koniec roku, ale najważniejsze jest   zadowolenie z własnej pracy. Bądźmy dumni nawet z małych sukcesów!

PŁATNE DO 28.02.2019