W tym roku szkolnym ostatni dzwonek zabrzmiał 19 czerwca. Punktualnie o 11:00 w Hali im. Angdrzeja Grubby uczniowie klas I-VII, rodzice  i nauczyciele spotkali się, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2018/2019. Osobom, które otrzymały promocję z wyróżnieniem, czyli uzyskały średnią powyżej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie, wręczono świadectwa i nagrody od Rady Rodziców. Wyróżnieni uczniowie otrzymali również stypendia naukowe, na które środki przekazuje organ prowadzący szkołę-Gmina Międzyzdroje. Na tradycyjny biało-czerwony pasek na świadectwie zasłużyło 98 uczniów naszej szkoły, natomiast najlepsi sportowcy szkoły otrzymali stypendia za osiągnięcia w rywalizacji sportowej. Pani Anna Piecyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach uhonorowała Krzysztofa Nogalę nagrodą dla najaktywniejszego czytelnika. Nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom przyszłych klas VIII. Dotychczas poczet sztandarowy naszej szkoły godnie reprezentowali Maren Tiks, Izabela Szumicka oraz Norbert Gałda, natomiast w przyszłym roku szkolnym tę zaszczytną funkcję będą pełnili Natalia Kozaniecka, Martyna Deptuła i Artur Herodziński. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się ostatni raz w tym roku szkolnym do klas.

O 13:00 odbyło się pożegnanie uczniów klas ósmych, prowadzone przez wychowawczynie- p. Milenę Karpowicz i p. Jolantę Muth, na którym zostali wyróżnieni i nagrodzeni najlepsi absolwenci Szkoły Podstawowej, a Nagrodę Burmistrza otrzymał z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Maksymilian Kułakowski.

Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter i obfitowało w wiele wzruszających chwil. Słowa pożegnań wypowiadane przez dyr. SP1 Iwonę Banachowicz oraz Wychowawczynie klas, zapadły w pamięci i serca uczniów, rodziców i gości.

Po części oficjalnej był czas na wspomnienia, które  można było snuć przy wspaniałych słodkościach przygotowanych przez rodziców. A atmosferę umilali uczniowie zespołu muzycznego z klas gimnazjalnych i SP1.

Wszystkim życzymy miłych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 2 września!

Nauczyciele SP1

Uczniowie  z wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem i średnią powyżej 4,75