12 grudnia odbyła się w MDK w Międzyzdrojach kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Karawana Kultury. W grudniowych zmaganiach "Karawany Kultury" uczestniczyło ponad 150 osób w różnych grupach wiekowych w nominacjach: taniec, muzyka instrumentalna (fortepian, saksofon, białoruskie cymbały, gitara), folklor, chór, wokal, sztuki plastyczne. Były zespoły i soliści z Polski, Białorusi, Republiki Afryki Południowej, z Bangladeszu.

W kategorii sztuk plastycznych siedmiu uczniów z naszej szkoły zostało zaproszonych do udziału w festiwalowym konkursie. Byli to: Maja Jaworska  - Vb, Hanna Szymańska - VIc, Julia Kądziołka - VIc, Piotr Soiński - Vb, Paula Kania - VIc, Karolina Cader - VIIa, Natalia Kazaniecka – VIIa. Zadaniem uczestników było dostarczenie 1-2 prac wykonanych wcześniej (prace te były eksponowane na wystawie festiwalowej) oraz wykonanie pracy na temat „Zwyczaje świąteczne w twoim kraju”. Młodzi plastycy pracowali wytrwale w międzynarodowym towarzystwie, przez kilka godzin pod kierunkiem Anny Mackiewicz. W tym czasie w sali teatralnej odbywały się koncerty i przesłuchania w kategoriach muzycznych. Jury oceniło poziom uczestników i wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach. W zmaganiach w zakresie sztuk plastycznych dwie uczennice z naszej szkoły uzyskały najwyższy poziom laureata I stopnia ( I miejsce), dwie uczennice zdobyły tytuł laureata trzeciego stopnia ( trzecie miejsce).

 

Nasze laureatki:

- Julia Kądziołka z kl VIc- laureat I stopnia

- Karolina Cader z kl VIIa- laureat I stopnia

- Hanna Szymańska z kl VIc- laureat III stopnia

- Paula Kania z kl VIc- laureat III stopnia

 

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami a laureaci otrzymali również pamiątkowe puchary.

Imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera twórczej radości, pełna miłych i owocnych spotkań. Festiwal był też okazją do wymiany doświadczeń artystycznych dzieci oraz instruktorów oraz do zawierania nowych znajomości.

 

Główne cele Fundacji Benefis - organizatora Międzynarodowego projektu "Karawana Kultury" - to popularyzacja amatorskiego ruchu artystycznego, wspieranie oraz podejmowanie działań pożytku publicznego na rzecz rozwoju kultury, sztuki, oświaty oraz ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Tekst : Anna Mackiewicz

Foto: MDK Międzyzdroje i Anna Mackiewicz