W ramach realizacji zadań projektu ERASMUS + „HE! OUR STEAMM ACROSS EUROPE” uczniowie klasy 2a i 2b poznawali geografię oraz roślinność wyspy Wolin. Zajęcia przyrodnicze odbywały się w terenie i w klasie przy współpracy Wolińskiego Parku Narodowego. Niektóre zajęcia realizowane były w grupie, inne natomiast samodzielnie przez uczniów. Te drugie miały charakter misji przyrodniczej. Podczas realizacji zadań uczniowie przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia m.in. poznawali zapachy lasu, poszukiwali kolorów natury, obserwowali fazy wzrostu roślin, badali korę drzew, mierzyli i porównywali obwody drzew.

    Kolejnym etapem misji było poszukiwanie przez uczniów wspólnie z rodzicami wybranych roślin, według zagadek zawartych w notesie botanika .Jednym z zadań było także sfotografowanie rośli wokół swojego domu. Ze zgromadzonych zdjęć powstała gazetka szkolna. Kolejnym etapem programu będzie poznanie zwierząt wyspy Wolin. Z niecierpliwością czekamy na kolejne działania.

Anna Marszał i Edyta Mittelstadt