Stulecie odzyskania niepodległości jest okazją do różnego rodzaju konkursów. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki plastyki Anny Mackiewicz przygotowali prace na dwa konkursy.

 

ZŁÓŻ ŻYCZENIA POLSCE

Pierwszy z nich został ogłoszony przez Stowarzyszenie Archeozdroje, przeznaczony był dla dzieci i młodzieży naszej gminy i nosił tytuł: „Złóż życzenia Polsce, uczcij Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości kolorami wolności”. W ramach tego przedsięwzięcia odbyła się lekcja wychowawcza w kl Vb, poświęcona redagowaniu życzeń dla Polski oraz  lekcje plastyki w klasie IVc i Vb zapoznające z elementami polskiej sztuki ludowej. Klasy te wykonały prace plastyczne, które ozdobiły korytarz szkolny oraz wzięły udział w konkursie. 14 prac zostało zakwalifikowanych do wystawy w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Nagrodzeni wyróżnieni uczniowie:

I miejsce – Anna Szulc- Vb

I miejsce- Aleksander Karczmarek- Vb

II miejsce - Oliwia Wesołowska- Vb

III miejsce – Patryk Jeziorny -Vb

Wyróżnienia:

Filip Juraszczyk-Vb

Paulina Żołnierun-Vb

Piotr Soiński- Vb

Nasza szkoła otrzymała podziękowania od Stowarzyszenia Archeozdroje za kształtowanie postaw współczesnego patriotyzmu.

 

PIĘKNO NASZEJ NIEPODLEGŁEJ

 

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zorganizował gminny konkurs plastyczny pt „Piękno Naszej Niepodległej” Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży poprzez możliwość wypowiedzi plastycznej związanej z historią Polski i obchodami setnej rocznicą odzyskania niepodległości oraz kształtowanie postaw patriotycznych. W wystawie konkursowej wzięło udział 42 dzieci z naszej szkoły. Dziewięcioro uczniów odebrało nagrody oraz wyróżnienia podczas uroczystości 11 listopada w Międzynarodowym Domu Kultury.

Nagrodzeni uczniowie:

Kategoria klas IV - VI

I miejsce - Karolina Romańska  VIb

II miejsce-  Maja Jaworska Vb

III miejsce Hanna Szamańska VIc

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Kądziołka VIc

Piotr Soliński Vb

Paula Kania VIc

 

Kategoria klas VII- VIII

I miejsce - Nadia Kastrau - VIIa

II miejsce - Karolina Cader- VIIa

III miejsce - Natalia Kazaniecka- VIIa

 

Nagrody zostały wręczone autorom podczas uroczystości 11 listopada w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Wystawę można oglądać w sali teatralnej MDK do 26 listopada.

 

Tekst: Anna Mackiewicz

Foto: MDK