W dniu 05 grudnia 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk dzieci. Udział wzięło sześć drużyn, które grały systemem „każdy z każdym” i w wyniku sportowej rywalizacji  zespół reprezentujący naszą szkołę zajął 2. miejsce odnosząc cztery zwycięstwa i ponosząc jedną porażkę. Drużynę stanowiły następujące uczennice: Agata Ogińska 5a, Marta Wołkow 5a, Weronika Kryczało 6a, Dominika Budysz 6a, Amelia Kujda-Rogowska VIb, Karolina Romańska 6b, Amelia Świątkiewicz 6b, Weronika Kalemba 6c, Paula Kania 6c, Hania Szymańska 6c, Alesja Litiwn 7b.

Opiekun: Zdzisław Piątkowski

Reprezentacja chłopców naszej szkoły zdobyła MISTRZOSTWO POWIATU. Skład zespołu: Bartek Opejda, Dawid Małolepszy, Aleksander Szulgo, Bartek Piorun, Igor Wancisiewicz, Dominik Bursa, Michał Wandachowicz, Oskar Skierski, Wiktor Osowicki, Patryk Różycki. Opiekun grupy - Leszek Nyrkowski.

GRATULUJEMY!

Za nami kolejne Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019. Tym razem reprezentacja SP 1 wywalczyła I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt wygrywając wszystkie mecze. Skład drużyny:

1. Patrycja Żur
  2. Sara Cisowska
  3. Julia Bączek
  4. Wiktoria Kalemba
  5. Karolina Żurek
  6. Karolina Różycka
  7. Martyna Moskot
  8. Oliwia Dzikowska
  9. Aurelia Burza

Opiekun drużyny Paweł Nogala

Finał konkursu wiedzy o sporcie z okazji 100-lecia niepodległości został już rozstrzygnięty. Do finału w kategorii klas IV-VI zostało zakwalifikowanych czterech uczestników, którzy odpowiadali na pytania ustnie. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero w dogrywce dlatego konkurs do końca trzymał w napięciu wszystkich uczestników. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Michał Wandachowicz z klasy VIB, drugie miejsce zajęła Amelia Kujda-Rogowska z klasy VIB, trzecie miejsce wywalczył Dawid Małolepszy z klasy VIB oraz czwarte miejsce przypadło Oskarowi Skierskiemu z klasy VIA. Cała czwórka została nagrodzona książkami o tematyce sportowej. Gratulacje  dla finalistów.

W piątek 23 listopada 2018 r. odbyły się eliminacje Konkursu Wiedzy o Sporcie z okazji 100-lecia Niepodległości. Do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów, którzy zmierzyli się z pytaniami testowymi. Czwórka uczniów z najlepszymi wynikami awansowała do finału, który odbędzie się 30 listopada 2018 r. o godz. 14:45 w sali nr 45. Tym razem finał będzie polegał na odpowiadaniu ustnym na wcześniej wylosowane pytania. Każdy uczestnik eliminacji otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małą nagrodę.

WYNIKI:

KATEGORIA KLAS VII, VIII ORAZ III GIM.:

1. Wiktoria Kalemba – III B – 63 pkt. – awans do finału
  2. Sara Cisowska – III B – 59 pkt. – awans do finału
  3. Rozalia Woźniak – VIII B – 40 pkt. – awans do finału

Kategoria klas IV-VI:

1. Michał Wandachowicz – VI B – 49 pkt. – awans do finału
  2. Oskar Skierski – VI A – 45 pkt. – awans do finału
  3. Amelia Kujda-Rogowska – VI B – 38 pkt. – awans do finału
  4. Dawid Małolepszy – VI B – 35 pkt. – awans do finału
  5. Igor Wancisiewicz – VI A – 33 pkt.
  6. Kacper Bombala – IV B – 32 pkt.
  7. Olaf Rochowicz – VI A – 30 pkt.
  8. Amelia Świątkiewicz – VI B – 30 pkt.