Grupa uczennic z naszej szkoły - Marysia Rutkowska (5a), Marta Wołkow (5a), Marysia Koźbiał (6c), Hania Szymańska (6c), Martyna Deptuła (7b), Amelka Kokot (7b) - powitała w tym roku wiosnę w Misilmeri na Sycylii, gdzie odbywały wizytę w szkole partnerskiej projektu „Mind and body – a healthier tomorrow”. 21 marca Sycylijczycy nie topią jednak marzanny, lecz obchodzą Dzień Pomarańczy. Pomarańcze rosną tu nie tylko na plantacjach, ale także na skwerach i przy ulicach. Są owocem tak powszechnym jak u nas jabłka. W szkole we wszystkich klasach odbywają się wtedy zajęcia tematyczne ukazujące te pyszne owoce od różnych stron. Z pomarańczy uczniowie przygotowują sałatki, wyciskane soki i powidła.

Podczas wizyty nasze uczennice zapoznały się także ze sposobem wyrobu marcepanów, uczestniczyły w warsztatach konstruowania latawców, eksperymentach laboratoryjnych, poznały także tradycyjne piosenki i tańce Sycylii. Niezwykle ciekawym elementem kultury mieszkańców wyspy są uroczyste obchody święta św. Józefa, w którym to dniu (19 marca) obchodzony jest we Włoszech Dzień Ojca.

W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Palermo - stolicy regionu, zabytkowej miejscowości Taormina, nadmorskiego kurortu Mondelo oraz wjazd na najwyższe na wyspie wzniesienie – wulkan Etna.

Wyjazd jak zawsze organizowała p. Iwona Ośka, która jest koordynatorem projektu. Natomiast opiekę nad uczennicami sprawowały p. Jola Muth oraz p. Milena Karpowicz. W spotkaniu na Sycylii uczestniczyła też kadra pedagogiczna z innych szkół partnerskich – z Hiszpanii, Turcji, Portugalii i Anglii. Nauczyciele odbyli wiele spotkań roboczych poświęconych zarówno dotychczasowym dokonaniom jak i przyszłości projektu.

Szkoła w Misilmeri (Scuola Salvatore Traina Misilmeri) – wspierana przez społeczność lokalną - przyjęła całe międzynarodowe grono niezmiernie serdecznie i gościnnie. Pobyt we Włoszech był świętem zarówno dla gości jak i dla gospodarzy.