Opis projektu Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 08 września 2017 20:52

Promoting innovation through the development of creativity and imagination/Promowanie innowacji poprzez rozwijanie kreatywności i wyobraźni

Czas trwania: 36 miesięcy

Zdobyte środki: 19 635,00 Euro

Kraje partnerskie:

Wielka Brytania, Gloucester – koordynator; Wielka Brytania, Gloucester; Rumunia, Patrauti; Hiszpania, Jerez de la Frontera; Polska, Międzyzdroje; Turcja, Anamur; Grecja, Kanadanos

Opis projektu:

 

Podczas dyskusji zainicjowanej na forum e-Twinning zdecydowano, że w miarę pielęgnowania rozwoju społeczno-emocjonalnego u małych dzieci poprzez tworzenie i wywieranie wpływu na pewność siebie i samopoczucie dzieci, ważne jest ich poczucie emocjonalnego zadowolenia. Myślą przewodnią i kluczowym założeniem tego projektu było rozwinięcie doświadczeń kognitywnych, społecznych, emocjonalnych i kulturalnych dzieci, aby stały się elastycznymi, kompetentnymi i dobrze rozwiniętymi globalnymi obywatelami. Wspólne wartości i etos każdej ze szkół w partnerstwie demonstrują dążenie do promowania uczenia się przez całe życie (horyzontalne priorytety 1) poprzez rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci, aby wykształcić w nich bardziej otwarte i innowacyjne podejście. Rezultatem tej pracy będą odporni, wykształceni i szczęśliwi uczniowie, którzy będą potrafili radzić sobie z presją coraz bardziej wymagającego społeczeństwa. Decyzje, które rozważą i podejmą na temat tego, co będą tworzyć oraz jakich narzędzi i materiałów będą używać, mogą być pierwszą okazją, kiedy to dzieci będą musiały podejmować niezależne decyzje. Ta możliwość różni się w zależności od kraju, ale potrzeby dziecka pozostają takie same. Chcielibyśmy przedstawić program działań w ramach naszego partnerstwa, który oferuje dzieciom takie same możliwości kreatywności i wyobraźni oraz ocenia wpływ, jaki mogą mieć różnice kulturowe na ogólne rezultaty.

 

 

Więcej…
 
Opis projektu Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 08 września 2017 20:47

Hei! – Hello European Islands! – Our STEAMM Journey Across Europe/Cześć! – Cześć Europejskie Wyspy! – Nasza PTISMZP Podróż Przez Europę

*(STEAMM – Science, Technology, Engineering, Arts, Maths, Mental Health/PTISMZP – Przyroda, Technologia, Inżynieria, Sztuka, Matematyka, Zdrowie Psychiczne)

Czas trwania: 24 miesiące

Zdobyte środki: 24 510,00 Euro

Kraje partnerskie: Irlandia, Rathcoole – koordynator; Francja, Ile de Porquerolles; Irlandia, Galway; Cypr, Limassol; Włochy, Palermo; Polska, Międzyzdroje

Opis projektu:

Kontekst - STEAMM (przyroda, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka, zdrowie psychiczne) – parametr naszego projektu opiera się na sprawozdaniu z lat 2013 na temat wysp europejskich, który sugeruje, że wyspy nie korzystają w pełni z europejskich projektów, w porównaniu z kontynentem. Nasz projekt służy do skupienia uwagi nauczycieli i uczniów na wartości naszych wysp poprzez pryzmat przedmiotów STEAMM (Przyroda, Technologia, Inżynieria, Sztuka, Matematyka i Zdrowie Psychiczne) poprzez promowanie zdobywania umiejętności i kompetencji w tych obszarach. Technologie informacyjne i komunikacyjne będzie stanowić bardzo istotny element projektu.

Więcej…
 
Nowe Projekty Erasmus +!!! Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 08 września 2017 17:10

Mamy przyjemność ogłosić, iż w tym roku nasza szkoła rozpocznie realizację trzech międzynarodowych projektów w ramach Programu Erasmus +.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyzdrojach od wielu lat bierze udział w projektach unijnych, najpierw w ramach Programów Socrates, Comenius, teraz w Programie Erasmus +. Dwa projekty, w których uczestniczyliśmy w ostatnich latach: „Czytanie na europejskim szlaku” i „Najeźdźcy – jak kształtowała się dzisiejsza Europa” dobiegły końca z dniem 31 sierpnia 2017 roku. W związku z tym, w marcu tego roku wysłane zostały wnioski o kolejne projekty. Wymaganą ilość punktów w konkursie wniosków w ramach akcji KA219 - sektor Edukacja szkolna w programie Erasmus+ w roku 2017 uzyskały trzy projekty:


1. Hei! – Hello European Islands! – Our STEAMM Journey Across Europe/Cześć! – Cześć Europejskie Wyspy! – Nasza PTISMZP Podróż Przez Europę

Jest to projekt 2-letni i pozyskane środki na jego realizację wynoszą 24 510,00 Euro. Kraje partnerskie: Irlandia, Rathcoole – koordynator projektu; Francja, Ile de Porquerolles; Irlandia, Galway; Cypr, Limassol; Włochy, Palermo; Polska, Międzyzdroje.


2. Mind and Body – A healthier tomorrow/Ciało i Dusza – Zdrowsze jutro

Jest to projekt 2-letni I pozyskane środki na jego realizację wynoszą 30 810,00 Euro. Kraje partnerskie: Wielka Brytania, Worcester – koordynator projektu; Wielka Brytania, Hereford; Turcja, Bursa-Mudanya; Hiszpania, Toledo; Polska, Międzyzdroje; Portugalia, Lizbona.


3. Promoting innovation through the development of creativity and imagination/Promowanie innowacji poprzez rozwijanie kreatywności i wyobraźni

 

Jest to projekt 3-letni I pozyskane środki na jego realizację wynoszą 19 635,00 Euro. Kraje partnerskie: Wielka Brytania, Gloucester – koordynator projektu; Wielka Brytania, Gloucester; Rumunia, Patrauti; Hiszpania, Jerez de la Frontera; Polska, Międzyzdroje; Turcja, Anamur; Grecja, Kanadanos.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie w Międzyzdrojach Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 września 2017 11:05

Read more‘‘Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach.
 
W tym roku w drodze głosowania to właśnie Wesele Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017, i dziś czytamy fragment tego dramatu.
 
Przypomnijmy sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej.
 
czytanie2017bJest to znakomita okazja, by wspólnie zastanowić się nad znaczeniem Wesela i rolą, jaką na przestrzeni dziesiątków lat dramat ten odgrywał w licznych debatach nad kształtem naszej Ojczyzny. Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto na nowo przeczytać Wesele. Raz jeszcze możemy przekonać się o tym, że nasza wielka literatura stanowi integralną część narodowej kultury.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie 2017 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 września 2017 12:42

czytanie2017

 
Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:56

tornisterMsza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów odbędzie się w niedziele 3 września na godz. 12.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne.


Ks. Tomasz Tylutki
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 79