PIERWSZY PIĄTEK EKSPERYMENTALNY W ŚWIETLICY Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:07

świtelica1W ramach Piątku z eksperymentami 23 marca wspólnie przeprowadziliśmy eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, czy można uzyskać popularną zabawkę zwaną Slime-m z tak prostych składników jak mąka i płyn do naczyń. Jak się okazuje tak:)

W ramach Piątku z eksperymentami 23 marca wspólnie przeprowadziliśmy eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, czy można uzyskać popularną zabawkę zwaną Slime-m z tak prostych składników jak mąka i płyn do naczyń. Jak się okazuje tak:)

 
DZIEŃ PIŻAMY Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
piątek, 23 marca 2018 19:34

wiosan2321 marca 2018 roku w budynku SP 1 przy ulicy Kolejowej z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się drugi ,,Dzień Piżamy''. Uczniowie zaprezentowali różne ciekawe, nie tylko nocne stroje, były zebry, smoki, jednorożce, troskliwe misie i inne zwariowane kreacje...Naszą intencją była wspólna zabawa, integracja oraz definitywne wypędzenie zimy. Czy się nam udało...? Zobaczymy.

                                                                                                         SU

wiosna20wiosna21wiosna22wiosna24wiosna25


 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
piątek, 23 marca 2018 19:24

wiosna7We wtorek 20 marca obchodziliśmy w szkole pierwszy dzień wiosny. Był to dzień zorganizowany w nietypowy sposób, ponieważ nie topiliśmy Marzanny i nie przygotowywaliśmy przedstawienia, jak to było w zwyczaju przez kilka lat. W tym roku klasy młodsze brały udział w „Turnieju Wiosennym Na Wesoło”. Uczniowie układali wiosenne puzzle, robili porządki „w ogródku” za pomocą miotełek. Z każdej klasy wybrano po jednej dziewczynce, która była Wiosenką i zasiadła na przygotowanym dla niej tronie. Uczennice miały na sobie barwy kojarzące się z tą porą roku. Dzieci dekorowały tron kolorowymi elementami, które wycinały z papieru. Sadziły kwiatki w doniczkach i brały udział w innych konkurencjach sportowych. Śpiewaliśmy również znane i lubiane piosenki o wiośnie, które umilały czas podczas całego spotkania.  Za udział w zabawie wszystkie dzieci otrzymały po tabliczce czekolady.

Uczniowie z klas IV-VI tego dnia przyszli ubrani w śmieszne i kolorowe stroje, niektórzy byli oryginalnie uczesani. Część uczniów miała na sobie zabawne piżamy. Najwięcej przebranych dzieci było w klasie IV c. Wszyscy zaangażowani uczniowie, którzy przygotowali dla siebie stroje otrzymali w nagrodę słodkie upominki. Słodycze w tym dniu ufundowała Rada Rodziców.

                                                                                                                                                                                                     Organizatorki

wiosna1wiosna9wiosna10wiosna12wiosna13wiosna14wiosna15wiosna16 
Wizyta na Cyprze Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 20 marca 2018 12:00

 

IMG 1117 W dniach 3-10.03.2018 odbyła się wizyta na Cyprze, w związku z realizowanym projektem „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”. W spotkaniu w Limassol uczestniczyli nauczyciele ze szkół partnerskich z Cypru, Francji, Irlandii, Włoch i Polski. Szkołę Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach reprezentowali p. Beata Hołyńska, p. Iwona Ośka, p. Leszek Nyrkowski i p. Rafał Błocian.

IMG 1125 Każdy z krajów partnerskich przygotował prezentację dotyczącą swojego kraju i szkoły, oraz realizację zadania związanego z muzyką i literaturą, które przedstawiono zarówno uczniom szkoły w Limassol, jak i nauczycielom uczestniczącym w mobilności. Była to wspaniała okazja, żeby bliżej poznać kulturę współpracujących państw, poprzez krótkie utwory muzyczne i literackie słynnych twórców, śpiewane oraz recytowane przez uczniów. Cypryjskie dzieci przygotowały dla gości wspaniały koncert, podczas którego grały i śpiewały piosenki z wszystkich krajów uczestniczących w projekcie.

IMG 1129 Odwiedziny w szkole w Limassol przybliżyły również uczestnikom system edukacji na wyspie. Była to okazja do poznania i porównania odmiennych metod nauczania, wymiany doświadczeń z nauczycielami europejskimi.

IMG 1148Uczestnicy spotkania wzięli również udział w dwóch warsztatach szkoleniowych: dotyczącym obsługi i wykorzystania Story Jumper w nauczaniu, szkoleniu z zakresu TIK oraz w inspirujących i zadziwiających zajęciach muzycznych, podczas których każdy przedmiot mógł stać się wspaniałym instrumentem.

IMG 1163Podczas mobilności zorganizowane były również wycieczki krajoznawcze. Malowniczy, tętniący zielenią krajobraz gajów oliwnych, winnic i sadów pomarańczowych, z ośnieżonym szczytem najwyższej góry na Cyprze w oddali, był cudowną odmianą po zimowej szarości. Gospodarze pokazali gościom również skałę, przy której wyłoniła się z otchłani morskiej Afrodyta, piękne Pafos oraz urocze wioski górskie, w których czarno odziane kobiety haftują i wyszywają, natomiast mężczyźni robią misterne koronki ze srebra.

IMG 1208Wizyta była dla wszystkich wspaniałym doświadczeniem. SP1 z niecierpliwością oczekuje przyjazdu gości ze szkół partnerskich w październiku. W międzyczasie, trwają przygotowania do mobilności w Galway, w Irlandii.


IMG 1192IMG 1231IMG 1246IMG 1291IMG 1351IMG 1379IMG 1410

IMG 1164IMG 1444

Koordynator, Iwona Ośka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 148