HEI STEAMM w Porquerolles! Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 14 listopada 2017 17:34

Read more W ramach projektu Erasmus + „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe” w dniach 6-10 listopada odbyła się wizyta na malowniczej wyspie Porquerolles położonej na francuskiej Riwierze. W mobilności uczestniczyli nauczyciele ze szkół partnerskich z Irlandii, Cypru, Włoch, Francji i Polski. Naszą szkołę reprezentowały Anna Bednarczyk-Szczuraszek, Anna Mackiewicz, Ewa Sobolewska-Kaśkosz i Iwona Ośka.

 

IMG 7971Podczas wizyty mieliśmy okazję zwiedzić Hyères i Niceę, podziwiać dzieła Chagalla i Mattisse’a, skosztować przysmaków kuchni prowansalskiej i zobaczyć uroki Lazurowego Wybrzeża. IMG 8052

 

IMG 8137 Ecole de Porquerolles jest to wyjątkowa, niewielka, wiejska szkółka licząca zaledwie 22 uczniów, podzielonych na dwie klasy. W szkole zatrudnionych jest 3 nauczycieli. IMG 8203

 

IMG 8225IMG 8246 Pierwszego wieczoru na wyspie każda ze szkół partnerskich przygotowała swoje stoisko, na którym znajdowały się informacje, plakaty, charakterystyczne przedmioty, książki i słodycze przedstawiające nasze kraje i wyspy. We wtorek rano francuscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję lepiej poznać szkoły i kraje, z którymi będą współpracować, następnie wieczorem, podczas uroczystego spotkania z mieszkańcami Porquerolles, tę samą szansę mieli rodzice dzieci oraz społeczność lokalna. Przed wizytą, pod kierunkiem p. Anny Bednarczyk-Szczuraszek i Anety Nogali, uczniowie naszej szkoły rozwiązali ankiety i przygotowali na ich podstawie następującą prezentację przybliżającą życie na wyspie Wolin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tXZ5991JjAE&;feature=youtu.be

 

Pod kierunkiem p. Ewy Sobolewskiej-Kaśkosz i Anny Bednarczyk-Szczuraszek, uczniowie przygotowali również trzy prezentacje o naszej szkole, wyspie i kraju:

 

Więcej…
 
Święto Niepodległości Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
piątek, 10 listopada 2017 19:25

Read more

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej

im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach

  

 

9 listopada w SP1 odbywały się uroczystości związane z 11 Listopada – Świętem Niepodległości. Od kilku dni trwały przygotowania. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, kotyliony, uczyli się piosenek, tworzyli scenografię i kostiumy do występów.

Więcej…
 
"Nowe za stare, ze starego nowe" Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
niedziela, 29 października 2017 20:00

"Nowe za stare, ze starego nowe"ksiazka

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły, Biblioteka Szkolna ma dla Was propozycję!

W związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a co za tym idzie - wzbogacaniem, odświeżaniem i urozmaicaniem księgozbioru, a przez to zachęcaniem do czytelnictwa i częstego korzystania z biblioteki prosimy Was o współpracę i pomoc.

Już niedługo odbędzie się w szkole kiermasz książek pt. "Nowe za stare", w czasie którego będziecie mogli otrzymać nawet kilka książek z naszego bibliotecznego księgozbioru, w zamian za jedną nowość, którą nam podarujecie.

Kolejnym etapem jest akcja: "Drugie życie mebli" - dlatego jeśli chcecie, aby nasza Biblioteka zmieniła oblicze, podarujcie nam nieużywane przez Was meble - stoły, krzesła, skrzynie ( najlepiej sosnowe ). A my, z udziałem dzieci przekształcimy je w prawdziwe "perełki".

Już dziś dziękujemy, bo wierzymy w Waszą pomoc :)

Kontakt w tej sprawie - p. Ola i p. Iza


 
4 zwycięstwa w tenisie stołowym! Drukuj
Wpisany przez Rafał Błocian   
czwartek, 26 października 2017 16:51

W dniu 23.10.2017 r. na hali sportowej przy SP 1 w Międzyzdrojach odbył się drużynowy szkolny turniej w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym.  W turnieju uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsca w czterech kategoriach.

- w kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Dzieci  do VI klasy zwyciężyły uczennice w składzie : Amelia Świątkiewicz, Julia Bartkiewicz, Oliwia Osińska,

- w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Dzieci do VI klasy zwyciężyli uczniowie w składzie: Michał Wandachowicz, Paweł Cieślik,

- w kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężyły uczennice w składzie: Anna Buca, Aurelia Burza, Laura Kober,

- w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężyli uczniowie w składzie: Oskar Rochowicz, Oliwer Michalski, Janusz Perucki.

Uczniowie wywalczyli awans do kolejnego szczebla rozgrywek. Gratulacje!

Sylwia Wandachowicz

 
Ankiety dla rodziców Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 października 2017 08:17

Prosimy rodziców naszych uczniów o wypełnienie ankiet - program Erasmus.


1a2a3a

Ankieta 1

Ankieta 2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 101