ORSZAK TRZECH KRÓLI. Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 09:08

orszak 3_kroliORSZAK TRZECH KRÓLI. Zapraszamy w sobotę 6 stycznia na godz. 12.00 dzieci i młodzież wraz rodzinami na Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Spotykamy się o godz. 11.45 przed kościołem, gdzie każde dziecko i rodzic otrzyma piękna królewską koronę na głowę. Chcemy wejść do kościoła w wielkim orszaku królewskim, aby dziękować Bogu za Tajemnicę Narodzenia Jezusa Chrystusa. W czasie Mszy św. najmłodsze dzieci z SP1 odegrają tradycyjne jasełka Bożonarodzeniowe. Poświęcimy w tym dniu pierścionki zaręczynowe i jubileuszowe, kadzidło i kredę. Natomiast popołudniu o godz. 15.30 zapraszamy także do kościoła na WIELKIE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE i dzielenie się opłatkiem.

ks.Tomasz

 
Świąteczna Wideokonferencja z Sycylią Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 01 stycznia 2018 21:17

IMG 961121 grudnia, w ramach projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, uczniowie klas IV a i V c wzięli udział w świątecznej wideokonferencji Skype ze szkołą partnerską z Włoch. Dzieci przedstawiły się w języku angielskim, zaśpiewały po dwie kolędy w swoich językach oraz wspólnie zaśpiewały „We Wish You a Merry Christmas”. Spotkanie było bardzo udane, orzeł Bolek również cieszył się, że może w ten sposób poznać nowych przyjaciół J.

IMG 9618IMG 9624IMG 9626

Koordynator, Iwona Ośka

 

 
„Do Betlejem się udajmy…” Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 grudnia 2017 09:04

123456Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, koło teatralne „Magia” przygotowało przedstawienie bożonarodzeniowe. Zaprezentowało je w środę 20.12.2017r. Maryja z Józefem podążali na spis, a że droga była długa i daleka, kobieta trochę marudziła…  Józef jednak wykazał się ogromną cierpliwością. Byli też pastuszkowie, którzy osłupieli na widok anioła i trzej królowie – nadzwyczaj poważni i dostojni. Przedstawienie zostało przyjęte gorąco przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i rozbawiło wszystkich do łez. FILM   ZDJĘCIA

E.S.-K.

 
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
czwartek, 21 grudnia 2017 20:17

Zyczenia

 
PORANEK BOŻONARODZENIOWY Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
czwartek, 21 grudnia 2017 19:53


poranek1

Dnia 21 grudnia 2017 roku odbył się kolejny już ,,Poranek Bożonarodzeniowy''. Tym razem miejscem naszego rodzinnego, świątecznego spotkania była hala przy SP 1. Zgromadzili się tam uczniowie klas  IV, V, VI, VII  i II i III gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami.

Na początku naszego spotkania przybliżyliśmy zebranym nasze rodzime  świąteczne tradycje, a później zaprosiliśmy naszą szkolną publiczność do obejrzenia zabawnego przedstawienia pt. poranek2,,Poszukiwana żona dla Mikołaja''. Wspólnie przeżywaliśmy perypetie Mikołaja juniora, który chciał  znaleźć swoją drugą połówkę. Niestety kandydatki, które wygrały casting na Mikołajową, nie spełniły oczekiwań  juniora, ani góralka Haneczka, różowa Mariola, czy też mroczna Stenia. Trzeba przyznać, że owe niewiasty to kobiety z charakterkiem, a  nasz Mikołaj był spokojnym i nieśmiałym chłopakiem.

poranek3

Sytuację uratowała subtelna i delikatna Śnieżynka, która od dawna darzyła sympatią juniora.

       Przedstawienie przygotował Samorząd Uczniowski klas VII oraz II i II gimnazjum pod opieką pani Aliny Poskart. FILM

poranek4

W drugiej części naszego klimatycznego, świątecznego spotkania wystąpiły klasy VII, II i III gimnazjum.  Dużą popularnością cieszyły się tradycyjne kolędy: ,,Przybieżeli do Betlejem'', ,,Dzisiaj w Betlejem'', ,,Pójdźmy  wszyscy do stajenki '' oraz ,, Cicha Noc''. Klasy III gimnazjum wybrały nowoczesne aranżacje świąteczne: kolędę z komentarzem oraz utwór pt. ,,Snow is falling''. Najbardziej roztańczoną  klasą okazała się II b wraz z wychowawczynią, która brawurowo wykonała świąteczny układ taneczny. Muzyczną niespodziankę przygotowały uczennice klas drugich wykonując utwór pt. ,,Pada śnieg'', utalentowane dziewczyny przygotowała do występu pani Agnieszka Rudnicka- Kot. Czarującym prezentem muzycznym była wspólna gra na gitarach: pana Wojtka Wytyka i uczennic gimnazjum.

poranek5Nasze rodzinne świętowanie zakończył występ nauczycieli, którzy z poczuciem humoru i wielkim zaangażowaniem wykonali kolędę pt. ,,Przybieżeli do Betlejem'' ze zmienionym świątecznym tekstem. Na koniec naszego  grudniowego, ,Bożonarodzeniowego Poranka'' pani dyrektor SP 1 Iwona Banachowicz, złożyła serdeczne, świąteczne życzenia wszystkim zebranym. 

                                                                                     Alina Poskart

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 110