Spotkanie z Erasmus+ Drukuj
Wpisany przez Iwona   
środa, 28 marca 2018 18:57

P1000671W dniu dzisiejszym, uczniowie klas IV-VI spotkali się w auli, żeby usłyszeć od koleżanek i kolegów, którzy uczestniczyli już w wyjazdach w związku z projektami Erasmus+, jak przebiegają takie wizyty. Dzieci obejrzały również filmik, dotyczący mobilności w Portugalii. ZDJĘCIA


https://youtu.be/mVEEsPj4WnA

Koordynator, Iwona Ośka

 
SAMORZĄDOWE POTYCZKI ZAKOŃCZONE SUKCESEM Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
środa, 28 marca 2018 18:06

samorzad1Dnia 26.03.2018 roku w siedzibie sejmiku województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie odbył się finał VI edycji konkursu ,,Marszałka Województwa  Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie’’.

      Do finałowej  rywalizacji przystąpiło 26 gimnazjalistów z województwa zachodniopomorskiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 350 uczniów z 41 szkół województwa. Miło było dowiedzieć się, że po etapie szkolnym i rejonowym, do finału konkursu  dostały się 3 wspaniałe  uczennice  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach z klas III gimnazjum : Adrianna Dymitruk, Julia  Konarzewska i Wiktoria Małkińska  wraz z opiekunem p .Aliną  Poskart .

   Nasze utalentowane finalistki  podczas III etapu  konkursu  odpowiadały  na 3 pytania z zakresu wiedzy o samorządzie lokalnym  i regionie  oraz wykazały się wiadomościami na temat atrakcji kulturalnych, historycznych, przyrodniczych i kulinarnych województwa zachodniopomorskiego. Oprócz  pytań uczestnicy finału musieli przygotować 5- minutową prezentację multimedialną pt . ,,Pierwsza rzecz, którą bym zmienił jako Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego’’. Każda z uczennic zaprezentowała  ciekawą, niepowtarzalną prezentację .

Walka w finale była tak zaciekła, że o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Na  uczestników samorządowych zmagań czekały atrakcyjne nagrody. Pierwszych 10 laureatów  wraz z opiekunami wyjedzie na wycieczkę do Brukseli, by poznać pracę instytucji  UE.  Trzem najlepszym uczniom wręczono nagrody finansowe, wyróżniono też nauczycieli. Nasze samorządowe zawody zakończyły się sukcesem III miejsce zajęła Julia Konarzewska, V miejsce - Wiktoria Małkińska, uczennice uzyskały również tytuł laureata. 

Wielkie gratulacje dla całej niezwykłej trójki finalistek za pracowitość, kreatywność, pasję i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy o regionie i samorządzie terytorialnym .

                            Alina Poskart

 
PIERWSZY PIĄTEK EKSPERYMENTALNY W ŚWIETLICY Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:07

świtelica1W ramach Piątku z eksperymentami 23 marca wspólnie przeprowadziliśmy eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, czy można uzyskać popularną zabawkę zwaną Slime-m z tak prostych składników jak mąka i płyn do naczyń. Jak się okazuje tak:)

W ramach Piątku z eksperymentami 23 marca wspólnie przeprowadziliśmy eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, czy można uzyskać popularną zabawkę zwaną Slime-m z tak prostych składników jak mąka i płyn do naczyń. Jak się okazuje tak:)

 
DZIEŃ PIŻAMY Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
piątek, 23 marca 2018 19:34

wiosan2321 marca 2018 roku w budynku SP 1 przy ulicy Kolejowej z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się drugi ,,Dzień Piżamy''. Uczniowie zaprezentowali różne ciekawe, nie tylko nocne stroje, były zebry, smoki, jednorożce, troskliwe misie i inne zwariowane kreacje...Naszą intencją była wspólna zabawa, integracja oraz definitywne wypędzenie zimy. Czy się nam udało...? Zobaczymy.

                                                                                                         SU

wiosna20wiosna21wiosna22wiosna24wiosna25


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 153