”Trzy słowa o kobietach” Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 marca 2014 09:53

SAM 7424PIC 0076W Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach 07.03.2014r. odbył się krótki apel z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. W części pierwszej ogłoszono wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszą dziewczynkę oraz na ulubioną panią. Uhonorowane zostały: z klas IV - Tatiana Pawełek, V - Matylda Włóka, VI – Weronika Ruśkiewicz, a z nauczycieli pani Jolanta Muth. W części drugiej uczniowie klas: IV a, IV b i VIa zaprezentowali się w inscenizacji pt. ”Trzy słowa o kobietach”. W zabawny sposób pokazali, jak widzą kobiety mężczyźni. Można było zobaczyć, że mimo upływu czasu potrzeby pań się nie zmieniają, a także dowiedzieć się, czego płeć piękna pragnie najbardziej… Na końcu były wierszowane życzenia dla wszystkich pań – tych dużych i małych. Całe przedstawienie wypełniły najbardziej znane piosenki o kobietach. Mali artyści jak zawsze spisali się na medal.

 
Gwadelupa 2014 Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 03 marca 2014 20:35

W dniach od 16 do 28 lutego delegacja nauczycieli z naszej szkoły brała udział w spotkaniu szkół partnerskich projektu Comenius pt: „Była sobie wyspa”. Podczas tej wizyty roboczej nauczycielki Renata Borsukiewicz - Ośka, Małgorzata Olejniczak, Anna Sobierajska i Anna Mackiewicz miały okazję brać udział w realizacji zadań wynikających z projektu w szkole partnerskiej Ecole elementaire Mixte 1 de Grand- Camps w Les Abymes. Uczniowie tej szkoły w kreolskich strojach zaprezentowali lokalne tańce ludowe, wykonali piosenkę "Gdy szczęśliwy jesteś" w językach : francuskim, hiszpańskim, islandzkim, polskim i angielskim. Podczas prezentowanych zajęć lekcyjnych odgrywali przedstawienia i scenki muzyczne przygotowane do wcześniej przeczytanych lektur. Nauczyciele ze szkół partnerskich wraz z uczniami z Les Abymes brali też udział w wycieczce do Mediateki w Basse Terre, podczas której dzieci słuchały nagrań, oglądały prezentacje poświęcone literaturze francuskiej i kreolskiej. Uczestniczyli też w obchodach dnia dziedzictwa w osadzie rolniczej Kontakaz. Gwadelupskie dzieci poznawały tam różne rośliny uprawne, oraz uczestniczyły w zabawach i tańcach przygotowanych z wykorzystaniem poezji recytowanej i śpiewanej przy akompaniamencie bębnów. Nauczyciele mieli okazję poznać ciekawy sposób przekazywania wiedzy, oraz popróbować dań kreolskiej kuchni.
Podczas spotkania nauczycieli ze szkół europejskich omawiano dotychczasowy stopień realizacji zamierzonych działań w poszczególnych krajach, biorących udział w projekcie, rozważano napotkane trudności i uzyskane efekty. Toczyły się również rozmowy dotyczące planowania i podejmowania następnych zadań. Pytano również o plan spotkania, które odbędzie się w czerwcu w naszej szkole w Polsce. ZDJĘCIA

 
Podsumowanie semestralne Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 lutego 2014 10:54

P2140452aprymusi2014Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce.

 
"Gdy szczęśliwy jesteś" - nagranie piosenek Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 09 lutego 2014 13:54
W ramach projektu Comenius chór dziecięcy "Impresja" przygotował i nagrał na płytę DVD 2 wersje piosenki "Gdy szczęśliwy jesteś": w języku francuskim "Si tu as d'la joie au coeur" i angielskim "If you are happy and you know it".
Piosenki zostały nagrane w dniu 25 stycznia w Międzynarodowym Domu Kultury.
                                                                Anna Sobierajska - dyrygent chóru
 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 118 z 153