8 MARCA – DZIEŃ BABECZKI Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
czwartek, 08 marca 2018 00:00

bab3Obchody Dnia Kobiet miały w naszej szkole bardzo słodki akcent. Podobnie jak w roku poprzednim 8 marca został ogłoszony przez klasę VIIa – Dniem Babeczki. Uczniowie - wraz z mamami - przygotowali na tę okoliczność mnóstwo przepysznych babeczek. Wszystkie wypieki były też bardzo piękne – żeby podobały się Paniom w dniu ich święta. Można więc było kupić babeczkę dla BABECZKI. Wypieczone specjały ozdobione były dodatkowo serduszkiem z napisem Super babeczka dla super babeczki.

Akcja sprzedaży wypieków pomaga uczniom i rodzicom w gromadzeniu pieniędzy na doroczną wycieczkę klasową. Klasa VIIa poleca się również w przyszłym roku.

Wych. 7a

 

bab1bab2bab4bab5bab6bab7bab8

                                                                                                       

 
Nauka przez zabawę Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 marca 2018 20:37

20180228 104229W ramach projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, środę, 28.02.2018 r., klasa IV c była na wycieczce w Szczecinie. Najpierw uczniowie mogli wykorzystać swoją niespożytą energię w Parku Trampolin. Bardzo szybko minął im czas na różnorodnych zabawach pod okiem wykwalifikowanej instruktorki. To wspaniałe miejsce na rozładowanie energii, której dzieciom nigdy nie brakuje. Kolejnym punktem wycieczki była uciecha duchowa. Uczniowie udali się na wystawę Eureka, która ma charakter wesołego miasteczka. Podczas zwiedzania uczestniczyli w różnych pokazach i eksperymentach. Mieli okazję obejrzeć złudzenia optyczne, latającą piłkę, działanie siły odśrodkowej i inne zjawiska fizyczne. Doświadczenia oswoiły uczniów z fizyką, biologią i matematyką, łamigłówki pobudziły wyobraźnię, a ciekawe, nowatorskie eksperymenty zachęciły do odkrywania nauki w codziennym życiu. Była to niezapomniana i fascynująca przygoda z nauką ścisłą. ZDJĘCIA

E. S-K.

 
Wystawa ,,Kenia Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2018 22:58

wystawakeniawystawakenia3W naszej szkole na parę dni zagościła wystawa przybliżającą warunki życia w Kenii. Nasza szkoła bierze udział w akcji ,,Adopcja ucznia" z Kenii, a pod naszą opieką (płacimy za jego edukację) jest Solomon Ngugi - 9 letni chłopiec. Warto więc było zobaczyć jakie panują tam warunki. Uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać się ze zdjęciami szkoły, hospicjum, krajobrazami, zwierzętami, a także oglądnąć prace jakie narysowały kenijskie dzieci. Mamy nadzieję, że nasza szkoła zyskała w oczach wielu uczniów :) .

Wystawa została wypożyczona z Kurii w Szczecinie dzięki pomocy Pani Ani Suzin. A.L.

 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
wtorek, 27 lutego 2018 20:01

We wtorek 20 lutego 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Komisja w składzie: p. Beata Hołyńska, p. Renata Szrok i p. Edyta Mittelstadt, biorąc pod uwagę stopień opanowania pamięciowego utworu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny przyznała:

 - pierwsze miejsce Oliwii Skocz z klasy III b za utwór pt. „Ballada o kogucie” W. Chotomskiej,

 - drugie miejsce otrzymała Aniela Gładka-Nowicka z klasy II za utwór pt. „Słowik” J. Tuwima,

 - trzecie miejsce przyznano Oliwerowi Zygmuntowi z klasy I a za wiersz pt. „Leń” J. Brzechwy.

Komisja wyróżniła Amelię Wojdę z klasy II, która recytowała utwór pt. „Kwoka” J. Brzechwy. Nagrodę publiczności przyznano Oldze Herodzińskiej z klasy I a, za utwór pt. „Sól i Cukier” H. Niewiadomskiej.

         Nagrody za udział w konkursie dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców.

                                                                                         Organizatorki

recyt1recyt2recyt3


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 153