Międzyzdroje jak malowane i finał turnieju gier stolikowych Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 marca 2017 09:28

4563215 marca rozstrzygnięto w Szkole Podstawowej nr 1  konkursy:  plastyczny i gier stolikowych. Uczniowie otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców, vouchery na pizzę, książki, piłki i słodkie upominki.

    Zdjęcia przedstawiają nagrodzonych uczniów, a listy nagrodzonych zamieszczamy na stronie SP1.

    W styczniu i lutym bieżącego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach przygotowywali prace na szkolny etap Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży. W tym roku tematem konkursu jest „POCZTÓWKA Z MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.

Realizacja zadania konkursowego stała się okazją do refleksji na temat naszej miejscowości. Podczas lekcji plastyki uczniowie poznawali, lub przypominali sobie najciekawsze, najbardziej charakterystyczne i malownicze zakątki Międzyzdrojów. Oglądali przedwojenne ilustracje oraz widokówki z minionych już lat. Omawiali to, co w Międzyzdrojach im się najbardziej podoba i określali za co cenią naszą miejscowość turyści.

Powstało bardzo dużo wartościowych prac plastycznych, w których dzieci wykorzystały różne techniki. Bardzo malownicze jest połączenie rysunku tuszem z farbami akwarelowymi, które oddaje atmosferę dawnych kartek pocztowych. I choć technika akwareli jest bardzo trudna, bo wymaga delikatności i wprawy w operowaniu kolorem, uczniowie wymalowali „Międzyzdroje jak z obrazka”. Podsumowanie konkursu odbyło się 15 marca. Uczniowie zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców. Prace uczniów nagrodzonych i wyróżnionych wezmą udział w eliminacjach powiatowych w Kamieniu Pomorskim. ZDJĘCIA

A.M.

 
Dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 marca 2017 09:11


zajsportoweOd 20 stycznia 2017 SP1 w Międzyzdrojach przystąpiła do ministerialnego programu
„Szkolny Klub Sportowy”, który jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Wypełnia on pewną lukę oczekiwań.

W zajęciach sportowych organizowanych w szkołach uczestniczą zazwyczaj uczniowie przygotowujący się do rozgrywek i zawodów. I takie zajęcia odbywają się też w szkole i cieszą dużym powodzeniem, uczestniczą w nich usportowione dzieci.

Natomiast program, którego realizację rozpoczęliśmy w styczniu, ma na celu podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt, promocję zdrowego trybu życia, zabawę przez sport, profilaktykę nadwagi, zwiększenie bezpłatnych zajęć sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, optymalizację wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej, wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu (dodatkowe płatne zajęcia dla nauczyciela).

W SP1 w zajęciach odbywających się w hali i w terenie,  uczestniczą dwie piętnastoosobowe grupy dzieci z klas I-III, ale program skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół, które zgłosiły chęć ich prowadzenia.

Dzieci dobrze się bawią, aktywnie spędzając czas, czego dowodem załączone zdjęcia z zajęć. Zajęcia prowadzi Pani Iwona SzczawińskaJ 

                                                                                                                                      IB

 
Czy istnieje kobieta idealna? Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2017 09:12

1475214748W Dniu Kobiet koło teatralne Magia przygotowało przedstawienie pt. Kobieta idealna. Mali aktorzy zastanawiali się, czy istnieje ideał kobiety. Jaki on jest? Czy taki sam dla wszystkich? Przezabawne scenki, muzyczno - taneczne przerywniki, to wprowadziło widzów w doskonałe humory. Tym bardziej, że na koniec panie usłyszały: „Jesteście idealne na co dzień i od święta, niech każda o tym zawsze pamięta”. To najlepsze życzenia dla pań w  dniu ich święta. Koło wystąpiło w szkole i MDK-u, zbierając gromkie brawa i owacje.

E. S.-K.

 
Turniej wiedzy pożarniczej Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 marca 2017 09:09

SAM 269607 marca w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs rozgrywany był w kategoriach szkół : podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Każdą z wymienionych grup – na szczeblu powiatowym – będą reprezentowały po trzy osoby, najlepsze  z każdej gminy.  W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział wyjątkowo wielu uczniów. Najliczniej   były reprezentowane szkoły podstawowe, gdyż  do rywalizacji przystąpiło ponad 30    uczniów.Zawodnicy roawiązywali test składający się z 30  trudnych  pytań.   W grupie szkół podstawowych trzy najlepsze miejsca zajęli uczniowie z naszej Szkoły. Na „podium” stanęli:                                                 

Szymon Skorupka      - I,

Bartek Krzemińźniak - II,

Patryk Jarząbek         - III.         

     Laureatom serdecznie gratulujemy, życząc powodzenia w zmaganiach na szczeblu  powiatu kamieńskiego!                         

Mirosław Bursa     

 
8 marca 2017 Dniem Babeczki w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 marca 2017 20:02

tablicababeczkiKlasa VIa SP1 ogłosiła w tym roku 8 Marca Dniem Babeczki. W tym dniu uczniowie klasy sprzedawali wypieki własne przygotowane wraz z rodzicami.

Zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na organizację wycieczek krajoznawczych.

W ofercie było mnóstwo "słodkich babeczek dla słodkich babeczek", "super babeczek dla super babeczek", itd.

Hasło "Kup babeczkę dla babeczki"  obowiązywało 8 marca w tym roku!

A babeczka była interesującym upominkiem dla jakiejś miłej kobietkiJ

Dziękujemy za udział w akcji, był to pomysł na niekonwencjonalny sposób wyrażenia swojej sympatii innej osobie.

 

Rodzice bardzo entuzjastycznie włączyli się w akcję, za co dziękujemy!

Autorką plakatu serwetkowego jest p. Magda Zalewska-mama ucznia klasy VIa. 

Pomysłodawczynią i koordynatorem akcji jest p. Milena Karpowicz.

Brawo!!!!

 
"Najazdy są zawsze złe" - internetowa debata Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 03 marca 2017 22:04

20170303 124707IMG-20170303-WA0006W dniu dzisiejszym, dwie uczennice klasy szóstej – Martyna Moskot i Agnieszka Szaforz, pod kierunkiem pani Iwony Ośki, wzięły udział w międzynarodowej debacie Flashmeeting na temat: „Najazdy są zawsze złe”. W debacie uczestniczyli również uczniowie ze szkół partnerskich w Irlandii i Hiszpanii.

 

Zgodnie z uprzednią dyskusją podczas spotkania w Finlandii, dzieci podzielone zostały na dwie trzyosobowe drużyny: polsko-irlandzką, opowiadającą się za stwierdzeniem, że najazdy są zawsze złe, oraz hiszpańsko-irlandzką, będącą w opozycji. Moderatorem debaty była uczennica szkoły z Irlandii. W związku z tym, iż angielski jest ich językiem ojczystym, co wiąże się z większą biegłością, kapitanami obu drużyn byli uczniowie z Irlandii – Daniel i Josh. Każdy uczestnik debaty musiał przedstawić swój argument i uzasadnić go w jednominutowym przemówieniu. Kapitan, poza swoim argumentem, musiał również podsumować wypowiedzi swojego zespołu. Agnieszka i Martyna godnie reprezentowały zarówno naszą szkołę, jak i swoje stanowisko, przedstawiając przemyślane argumenty, nad którymi zaczęły pracować już przed feriami zimowymi.

 

Podczas przerwy w debacie, w związku z trudnościami technicznymi ze strony szkoły w Hiszpanii, nasze uczennice miały okazję porozmawiać ze swoimi kolegami i koleżankami z Irlandii, których poznały podczas wyjazdu do Finlandii. Uczniowie obu szkół zaśpiewali również kilka piosenek ze swoich krajów. Debata była jednym z działań realizowanych w ramach projektu Erasmus + „Najeźdźcy – jak kształtowała się dzisiejsza Europa?” i była dla nas nowym, aczkolwiek bardzo ciekawym doświadczeniem.


Opr. Iwona Ośka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 79