Listopadowy spacer Drukuj
Wpisany przez Iza   
poniedziałek, 20 grudnia 2010 11:22

SpacerPod koniec listopada klasa IV a wraz z wychowawcą wybrała się na przechadzkę po Międzyzdrojach. Cel spaceru był nie tylko rekreacyjny, ale również poznawczy. Punktem zainteresowania były miejskie rzeźby i pomniki. Uczniowie analizowali pozy postaci i materiały z których powstały. Potem czwartoklasiści ustawiając się do zdjęć wkomponowywali się w formę figur i w ten sposób tworzyli jakby kontynuację rzeźb.

Inspiracją dla tego rodzaju pomysłów były zadania program Comenius „Spojrzenie na artystyczną twórczość w Europie”. ZDJĘCIA

 


 
Przedstawienie w MDK Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 listopada 2010 07:58

16 listopada uczniowie VI b kolejny raz wystąpili na scenie Międzynarodowego Domu Kultury ze spektaklem pod tytułem “A red bench”. Było to przedstawienie przygotowane w poprzednim roku szkolnym. W czerwcu oglądali je uczniowie szkoły podstawowej. Teraz zaproszeni zostali uczniowie gimnazjum oraz klasy pierwsze, których nie było jeszcze w tamtym roku w naszej szkole. ZDJĘCIA

 
Rocznica 11 listopada Drukuj
Wpisany przez Iza   
czwartek, 18 listopada 2010 12:52

Przedstawienie09 listopada 2010r. w auli Szkoły podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie upamiętniające wydarzenia 11 listopada 1918r.

Uroczystości towarzyszyła wspaniała i podniosła atmosfera: uczniowie w strojach apelowych z biało-czerwonymi kotylionami, obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali montażu słowno-muzycznego.

Spotkanie przygotowała p. Aleksandra Andraszewicz - Lewandowska z uczniami kl. IV b : P. Kameduła, K. Kowalewska, F. Makiełkowski, J. Marchelak, M. Mazurkiewicz, O. Nowicka, K. Orłowska, P. Ozych, A. Szulc oraz z kl. VI a : P. Kućko, P. Haraś, P. Komisarska, E. Małolepszy, J. Rożek ZDJĘCIA

 

 
Sukcesy naszych uczniów Drukuj
Wpisany przez Iza   
piątek, 05 listopada 2010 09:16

LAUREACI POLSKO - NIEMIECKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

Kasia, Marcel i Olimpia

Troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu plastycznego na plakat pt „Wolin Uznam – bezgraniczne marzenie o czystym środowisku”.

nagrodaKatarzyna Dylawerska zdobyła I miejsce, Olimpia Kastrau i Marcel Marjański otrzymali wyróżnienia. Organizatorem tego konkursu był Związek Gmin Wyspy Wolin. W plastycznych zmaganiach brało udział 17 szkół z Niemiec i 14 z Polski. 15 października podczas polsko niemieckich spotkań ekologicznych w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych i wręczenie nagród. Nagrodzone dzieci z Polski i Niemiec wzięły udział w wycieczce po wyspie Wolin. Były częstowane podpłomykami w osadzie Wikingów w Wolinie, podziwiały jesienne barwy widoków z Zielonki i nad Jeziorkiem Turkusowym, oglądały najnowszą ekspozycję w Muzeum Figur Woskowych, gościły na słodkiej przekąsce w Międzynarodowym Domu Kultury oraz na pysznym obiedzie w hotelu Slavia.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 następna > ostatnia >>

Strona 148 z 148