EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY w klasie 3A - praca nad swoimi emocjami

EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY  w klasie 3A -  praca nad swoimi emocjami

W klasie 3 a,  pod nadzorem wychowawcy Joanny Sawki, przeprowadzony został  eksperyment pedagogiczny. Polegał on  na zanurzeniu dłoni w parafinie, wyciągnięciu  i zaczekaniu na zastygnięcie substancji. Następnie omówiono z dziećmi wykonaną pracę, czyli kontrolę nad swoją  dłonią, aby parafina nie popękała.

Dyskusja nad efektem wykonanej przez dzieci pracy była burzliwa. Dzieci zgłaszały swoje spostrzeżenia odnośnie  odczuć, jakie im towarzyszyły, gdy miały parafinę na dłoni. Wymagało to  pracy nad emocjami.

Po oczyszczeniu dłoni każde dziecko opisało uczucia, jakich doświadczyło dotykając swoich dłoni po eksperymencie -  były one czyste, miękkie i delikatne. Uczniowie uznali, że  są to pozytywne wrażenia po wykonaniu trudnej pracy nad sobą .

NA KONIEC zwrócono uwagę, że bez względu na uzyskany efekt, każdy wykonał zadanie według własnych możliwości .

CEL eksperymentu został osiągnięty - wyciszenie emocji , kontrola koncentracji i  opanowanie napięcia.

Zachęcamy do takich eksperymentów  pod nadzorem.

Pomysłodawcą przeprowadzonego doświadczenia był pedagog specjalny - pan Jacek  Kosiba.

Data dodania: 2022-11-22 20:17:36
Data edycji: 2022-11-22 20:19:20