Dzień Kobiet na wesoło

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uroczyście obchodzony na całym świecie 8 marca,  jako wyraz respektowania praw kobiet, szacunku do kobiet i celebrowania kobiecości. W naszej szkole uroczyście świętowaliśmy ten dzień w klasach, a Nasza wspaniała  drużyna  dziewcząt  tego dnia zdobyła mistrzostwo powiatu w piłce siatkowej .

W piątek 10 marca  członkowie Koła teatralnego ,,Magia‘’ i Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zaprosili społeczność szkolną na przedstawienia okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet. Koło teatralne prowadzone przez Panią Ewę Sobolewską - Kaśkosz przygotowało zabawny spektakl pt. ,,Zdarzyło się w Dzień Kobiet’’. Na początku sekcja taneczna koła  czarująco zatańczyła układ taneczny do utworu Glorii Gaynor „I will survive”. W  scenkach okolicznościowych,   profesjonalnie i  z wielkim kunsztem odegranych przez  uczniów, zaprezentowali się nam: rozkapryszona, piękna królewna, wróżki, rycerze, współczesna rodzina oraz postacie z gwiezdnych wojen.

W drugiej części programu SU, którego opiekunem jest Pani Alina Poskart,  zaprezentował  przedstawienie  pół żartem, pół serio pt. ,,Misterek‘’ - wybory   najpiękniejszego mężczyzny. Surowej ocenie  jury  zostali poddani kandydaci na ,,misterka’’, byli to  reprezentanci pochodzący z Włoch, Niemiec, USA i Polski. Musieli  oni w pocieszny sposób zaprezentować swoje talenty: plastyczne, wokalne, taneczne i refleks. Wygrał najlepszy kandydat w ocenie jury, dostał koronę i  wielki aplauz publiczności. Samorząd Uczniowski ocenił też najlepsze przebranie  w konkursie ,,Bądź księżniczką, bądź  księciem’’.

Dziękujemy za wspólną zabawę

SU, AP