Wizyta w Galway Drukuj
Wpisany przez Iwona   
niedziela, 20 maja 2018 14:59

DSC 0156W dniach 14-18.05.2018, w ramach projektu Erasmus+ „Hello European Islands! Our STEAMM Journey Across Europe” grupa nauczycieli gościła w Galway – malowniczym miasteczku w Irlandii. W mobilności uczestniczyli przedstawiciele szkół partnerskich z Włoch, Cypru, Francji, Irlandii i Polski. Była to wspaniała okazja do rozwijania zdolności językowych, poznawania zwyczajów innych krajów, wymiany doświadczeń, porównania systemów edukacji oraz czerpania pomysłów do dalszej pracy.

Nauczyciele odwiedzili szkołę w Mountbellew. Rozmawiali z uczniami odwiedzając ich w klasach, rozmawiali z rodzicami podczas prezentowania stoisk z danego kraju. Na naszym stoisku zagościły: flaga i godło Polski, pamiątki, słodkości, ser, polskie kiełbasy. Część kulinarna cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przedstawiona została również prezentacja, która była zwieńczeniem działań prowadzonych w każdej ze szkół z zakresu wypoczynku i relaksacji na naszych wyspach.


https://youtu.be/qLyaixZayI0


Powitanie w szkole było bardzo serdeczne. Mieliśmy okazję podziwiać występy dzieci, taniec irlandzki w wykonaniu najmłodszych, pokazy gimnastyczne, śpiewy i grę na instrumentach.

Program wizyty był bardzo bogaty. Znalazły się w nim: zwiedzanie Galway (Open Top Bus Tour), spotkania projektowe, wycieczka do muzeum życia wiejskiego, w Castebar, warsztaty komputerowe, warsztaty jogi dla nauczycieli, pokaz popularnego w Irlandii sportu - hurlingu – rodzaju hokeja na trawie.

Naszą szkołę reprezentowali: Iwona Ośka, Agnieszka Lewandowska, Paweł Nogala, Wojciech Wytyk.

Agnieszka Lewandowska