Olimpiada Morska Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 listopada 2014 21:52

Dnia 1 czerwca 2012 roku z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Morska. Organizatorkami jej były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Edyta Mittelstadt, p. Iwona Szczawińskai i p. Anna Marszał, a przeznaczona była dla wszystkich uczniów z klas I-III z naszej szkoły.

Uroczystość przebiegała w atmosferze wesołej zabawy. Na początku na morskie święto przybył król Neptun i jego małżonka Prozerpina (w te role świetnie przeobrazili się Mateusz Gil i Oliwka Kałużna).

W obecności władcy morza zaproszony gość, ratownik i tata jednej z uczennic, pan Jerzy Nowak, przeprowadził "przyrzeczenie morskie", które przypomniało uczniom o tym, że morze może być bardzo niebezpieczne i należy się właściwie zachowywać, kiedy korzystamy z jego uroków.

Jak przystało na przyjaciół morza uroczystość zakończyła się chrztem morskim, podczas którego uczniowie udowodnili, że żadne okropne smaki nie są im straszne i nadają się na wilków morskich.

 

Anna Marszał