Powiew historii… Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 18:14

dzienpatrona2Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr1 im. B. Chrobrego w Międzyzdrojach świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły wspólnie z Dniem Dziecka.

O godz. 9. 00 szkolny orlik przemienił się w dziedziniec średniowiecznego zamku króla Bolesława Chrobrego. Uczniowie wszystkich klas najpierw zaprezentowali ciekawe stroje i oddali pokłon zasiadającemu na tronie królowi oraz orszakowi dworskiemu. Następnie król pasował na rycerzy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Później uczniowie klas starszych odtańczyli średniowieczny taniec, który ćwiczyli od wielu dni pod okiem instruktorki tańców dawnych.

dzienpatronaPo części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe: strzelanie z łuku, rzut do celu, przeciąganie liny. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło zajęć filcowania na sucho, malowania twarzy, malowania palcami, konkursu „przypnij ogon żubrowi. Wszystkim dopisywały humory mimo grożącego deszczu oraz pochmurnego nieba.

Zmęczeni „ wojowie” mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami oraz kolorową watą cukrową, słodyczami i napojami. O godz. 12.00 uroczystości szkolne się zakończyły.

 Myślę, że taka forma obchodów Dnia Patrona i Dnia Dziecka stanie się naszą szkolną tradycją i wpisze się na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Pragniemy gorąco podziękować Radzie Rodziców z przewodniczącym panem Dariuszem Oswaldem za udzieloną nam pomoc, ufundowanie nagród i przygotowanie poczęstunku. Wolińskiemu Parkowi Narodowemu za lekcje orgiami oraz konkurs „przypnij ogon żubrowi”. Archeozdroje za przygotowanie tańca oraz warsztaty filcowania. FILM

 

Bogusława Bursa