WYCIECZKA DO ''TRUSKAWKOWEGO MIASTECZKA''

Dnia 21października 2022 klasy 5b, 6a, 6c oraz 7a razem ze sowimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Niemiec. Pierwszym celem naszej eskapady było podziwianie walorów przyrodniczych bukowo-sosnowego lasu, który otacza ścieżkę widokową  usytuowaną w koronach drzew  w miejscowości Heringsdorf. Długość owej ścieżki to 1350 metrów, a kąt nachylenia wynosi 6%. Na ścieżce są liczne przystanki edukacyjne i tory przeszkód. ,,Uznamska  Ścieżka‘’ w koronach drzew daje możliwość poznania wyspy Uznam z innej perspektywy. Widok z wieży widokowej  jest imponujący. Można zobaczyć  morze zieleni, cudowny błękit Morza Bałtyckiego i  klimatyczną  zabudowę  cesarskich  kurortów.

Nasi uczniowie mieli też okazję przespacerować się po przepięknym, nowoczesnym  molo w Koserow. Budowla jest w kształcie  fali, a na końcu znajduje się scena i dzwonnica.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki było Truskawkowe miasteczko -Farma Karls- Koserow. Truskawkowy Raj to centrum rozrywki i firma ogrodnicza. Uczestnicy  wycieczki  mogli korzystać z atrakcji na placu zabaw oraz obserwować produkcję różnych pyszności (konfitur, chleba, cukierków, kawy). Wyposażeni w pamiątkowe słoiki z dżemem truskawkowym lub inne pyszności wróciliśmy do domu. Przewodnikiem  podczas naszej wycieczki, który z pasją opowiadał o atrakcjach turystycznych oraz historii wysp Wolin i Uznam,  był Pan Tomasz Olechwir ?

Data dodania: 2022-10-26 20:26:42
Data edycji: 2022-10-26 20:27:51