Biblioteka
HASŁO TYGODNIA BIBLIOTEK 2018 Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
piątek, 15 grudnia 2017 19:15

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotni wieczór/noc w maju/czerwcu 2018 r. 

Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.

W dosłownym znaczeniu słowa "dowolność" oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, nieć nieograniczone możliwości.

Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości - wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

Teraz czekamy na wytyczne  oraz możliwość rejestracji naszej szkoły do akcji, no i do dzieła!!!!

Już dzisiaj zapraszamy!

Bibliotekarze: I.Suchłabowicz i A.Andraszewicz-Lewandowska

 
BIBLIOTEKA SZKOLNA I JEJ METAMORFOZA Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
czwartek, 14 grudnia 2017 19:33

bibliom15W listopadzie 2017r. biblioteka szkolna przeszła prawdziwą metamorfozę. Zaczęło się niby zwyczajnie… pęknięty grzejnik, zalane pomieszczenie biblioteki i czytelni , ostatecznie pozwolenie Pani dyrektor i decyzja o remoncie oraz ratowaniu księgozbioru.bibliom1                                                      

Biblioteka bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, to dodatkowo zmotywowało nas do podjęcia dość odważnych działań. Ostatecznym celem miała być metamorfoza pomieszczenia, odświeżenie księgozbioru i uzupełnienie go w aktualne

bibliom2

lektury, beletrystykę dla dzieci i młodzieży oraz pozycje dla nauczycieli i rodziców. Co za tym idzie zbliżenie biblioteki do czytelnika, promowanie czytelnictwa i zmiana funkcji biblioteki, która stała się nie tylko czytelnią, wypożyczalnią, ale też miejscem wypoczynku, relaksu i spotkań uczniów w czasie przerw i po lekcjach.bibliom3

Prace toczyły się wielotorowo, panowie konserwatorzy malowali pomieszczenia, bibliotekarze przy pomocy uczniów przeglądali księgozbiór, selekcjonując książki do tzw. „ Wolnej biblioteki” usytuowanej na górnym korytarzu szkoły,  jednocześnie odbywały się zajęcia promujące czytelnictwobibliom4 ( „Poczytaj mi ……” – uczniowie wspólnie z domownikami czytali fragmenty książek i dokumentowali ten fakt zdjęciami przesłanymi do nauczyciela j. polskiego; , „Poczęstuj się książką” – uczniowie mogli wybrać sobie dowolną książkę z „Wolnej biblioteki”, zabrać ją do domu, a w zamian przynieść nową, ciekawą; na lekcjach bibliotecznych starsi uczniowie pisali listy do kolegów i koleżanek pt. „Poczęstuj się książką…” – w których zachęcali rówieśników do czytania interesujących książek,  nie tylko lektur; a młodsi – wykonywali ilustracje do ulubionych książek, bajek itp.).

Na dzień dzisiejszy każdy kto odwiedza naszą bibliotekę szkolną jest pozytywnie zaskoczony tą nową formułą i jej funkcjonowaniem.

Wszystkie podjęte działania wymagały akceptacji dyrekcji szkoły, ale również  nakładów finansowych… i choć „dżentelmeni o pieniądzach nie mówią” , to chcemy złożyć wielkie podziękowania Radzie Rodziców, która  bez wahania udzieliła nam wsparcia na doposażenie w meble i dekoracje. Zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych czytelników do tego niezwykłego ( a może właśnie zwykłego ), jak na szkołę miejsca.

Izabela Suchłabowicz

Aleksandra Andraszewicz-Lewandowska

bibliom5bibliom6bibliom7bibliom9bibliom11bibliom12bibliom13bibliom14bibliom15bibliom17bibliom18bibliom19

 
"Nowe za stare, ze starego nowe" Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
niedziela, 29 października 2017 20:00

"Nowe za stare, ze starego nowe"ksiazka

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły, Biblioteka Szkolna ma dla Was propozycję!

W związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a co za tym idzie - wzbogacaniem, odświeżaniem i urozmaicaniem księgozbioru, a przez to zachęcaniem do czytelnictwa i częstego korzystania z biblioteki prosimy Was o współpracę i pomoc.

Już niedługo odbędzie się w szkole kiermasz książek pt. "Nowe za stare", w czasie którego będziecie mogli otrzymać nawet kilka książek z naszego bibliotecznego księgozbioru, w zamian za jedną nowość, którą nam podarujecie.

Kolejnym etapem jest akcja: "Drugie życie mebli" - dlatego jeśli chcecie, aby nasza Biblioteka zmieniła oblicze, podarujcie nam nieużywane przez Was meble - stoły, krzesła, skrzynie ( najlepiej sosnowe ). A my, z udziałem dzieci przekształcimy je w prawdziwe "perełki".

Już dziś dziękujemy, bo wierzymy w Waszą pomoc :)

Kontakt w tej sprawie - p. Ola i p. Iza


 
BIBLIOTEKA Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
poniedziałek, 02 października 2017 20:05

Biblioteka z czytelnią 

 

Budynek przy ulicy Leśnej

books-2420232 640


Poniedziałek    8.00 - 15.00


Wtorek            8.00 - 12.30


Środa              9.00 - 13.30


Czwartek        9.50 - 11.30


                       14.00 - 15.00


Piątek              9.00 - 13.30

 

Do biblioteki zapraszają Panie Izabela Suchłabowicz


i Aleksandra Andraszewicz-Lewandowska :)Budynek przy ulicy Kolejowej

 

Czynne codziennie w godzinach 8.30-14.30

 

Wszystkich uczniów klas VII oraz I i II gimnazjum


zaprasza Pani Monika Kielar.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6