Prezentacja pt."Dlaczego książka" Drukuj

Ważne spotkanie - 6 - latki mogą iść do szkoły Drukuj
Wpisany przez Iza
środa, 10 kwietnia 2013 06:47

SAM 5594SAM 5597W dniu 4 kwietnia 2013 roku w Przedszkolu Miejskim w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie władz naszego miasta, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1, dyrektora Przedszkola i nauczycieli obu placówek oświatowych z rodzicami dzieci 6-cio letnich.

Spotkanie to miało na celu zachęcenie do tego, aby sześciolatki w roku szkolnym 2013/2014 rozpoczęły naukę w szkole.

Pan burmistrz – Leszek Dorosz biorąc pod uwagę oświatową politykę miasta nadmienił, iż mimo tego, że budżet miasta jest trudny i napięty – istnieje taka możliwość, aby z dzieci 6-cio letnich utworzyć klasę po to, aby ułatwić im start w rzeczywistości szkolnej. Przypomniał również, że skoro w przyszłym roku przyjdą do szkoły wszystkie 6-cio i 7 latki istnieje obawa, że klasy mogą być liczne.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - pani Iwona Banachowicz wymieniła argumenty przemawiające za tym, że szkoła jest dobrze przygotowana na przyjęcie 6-cio latków. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo i stan estetyczny placówki.

Następnie zabrały głos nauczycielki kształcenia zintegrowanego: Anna Marszał, Iwona Szczawińska i Ewa Żabińska.

SAM 5593P. Marszał zapoznała rodziców z ofertą szkoły. Przekazała informacje o tym, że sale lekcyjne są dobrze przystosowane do tego, aby pracowały w nich małe dzieci. Ławki, sprzęt, kąciki tematyczne, w tym kącik zabawowy stwarza przyjazną atmosferę dla dziecka. Także dobrze wyposażona aula (piłki, drabinki, materace, huśtawki, bujaki), hala, boiska i piękne położenie szkoły sprzyja temu, aby małe dzieci dobrze się w niej czuły.

Pani Iwona Szczawińska omówiła imprezy i uroczystości , które są realizowane w ciągu roku szkolnego. Szczególnie lubiane przez dzieci najmłodsze są: Dzień pieczonego ziemniaka, Turniej Mikołajkowy, Olimpiada Morska, Topienie Marzanny i wiele innych. Podkreśliła również działalność Samorządu Uczniowskiego, tzw. małej samorządności.

Pani Ewa Żabińska omówiła zagadnienia związane z nową Podstawą programową, która jest dostosowana do możliwości psychofizycznych dzieci 6-cio letnich. Początkowy okres nauki , to okres adaptacyjny, w którym dominuje zabawa.

Spotkanie zakończyło się pytaniami zadawanymi przez rodziców i zaproszeniem do majowego spotkania, które odbędzie się 23 maja 2013r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1, a dotyczyć będzie klas pierwszych.

Anna Marszał i Iwona Szczawińska

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>