Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Olimpiada Morska Drukuj
poniedziałek, 03 listopada 2014 21:52

Dnia 1 czerwca 2012 roku z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Morska. Organizatorkami jej były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Edyta Mittelstadt, p. Iwona Szczawińskai i p. Anna Marszał, a przeznaczona była dla wszystkich uczniów z klas I-III z naszej szkoły.

Uroczystość przebiegała w atmosferze wesołej zabawy. Na początku na morskie święto przybył król Neptun i jego małżonka Prozerpina (w te role świetnie przeobrazili się Mateusz Gil i Oliwka Kałużna).

W obecności władcy morza zaproszony gość, ratownik i tata jednej z uczennic, pan Jerzy Nowak, przeprowadził "przyrzeczenie morskie", które przypomniało uczniom o tym, że morze może być bardzo niebezpieczne i należy się właściwie zachowywać, kiedy korzystamy z jego uroków.

Jak przystało na przyjaciół morza uroczystość zakończyła się chrztem morskim, podczas którego uczniowie udowodnili, że żadne okropne smaki nie są im straszne i nadają się na wilków morskich.

Anna Marszał

Artykuł o spotkaniu w Polsce Drukuj
środa, 26 czerwca 2013 04:17

W czerwcu b.r. w internetowym wydaniu Echa Kamienia pojawił się artykuł na temat spotkania gości ze szkół partnerskich w Międzyzdrojach.

Przedstawienie pt. "Calineczka" Drukuj
środa, 26 czerwca 2013 03:52

alt

6 czerwca uczniowie kl. IIIc na spotkaniu z rodzicami przedstawili znaną baśń H. Ch. Andersena pt. "Calineczka". Przygotowania do występu trwały bardzo długo, ale wysiłek i zaangażowanie uczniów opłaciły się. Były brawa i słowa zachwytu. Uczniowie okazali się prawdziwymi aktorami, których występ uświetniły pomysłowe stroje wykonane z rodzicami, kolorowe dekoracje, rekwizyty i podkreślająca nastrój muzyka.

18 czerwca IIIc powtórnie wystąpiła przed publicznością. Tym razem "Calineczkę" obejrzeli uczniowie klas I-III naszej szkoły oraz Przedszkolaki. Przyszli pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem obserwowali pojawiające się na scenie postacie, a występ starszych kolegów nagrodzili gromkimi brawami.

Po przedstawieniu dzieci zaproszono do odwiedzin klas lekcyjnych, w których już we wrześniu rozpoczną naukę. Wspólnie z uczniami klas trzecich wykonały piękne rysunki przedstawiające bohaterów "Calineczki". ZDJĘCIA

Ewa Żabińska

Flora i fauna Bałtyku na plastyce Drukuj
piątek, 14 czerwca 2013 14:24

altKlasy IV odbyły także wycieczki nad morze, gdzie dzieci mogły zaobserwować rośliny nadmorskie w ich naturalnym otoczeniu oraz muszle i ptactwo wodne. Klasy IV i V podczas lekcji plastyki wykonały prace na temat morskiej fauny i flory. Uczniowie pracowali dwoma technikami plastycznymi pierwsza to: tusz+ akwarela, na nich dzieci pokazały mieszkańców wybrzeża: kaczki, foki, łabędzie oraz ryby. Druga to technika mozaiki z materiałów różnych, w której powstały piękne różnobarwne rybki. Wycieczka-ZDJĘCIA

Wszystkie prace były prezentowane na wystawach na szkolnym korytarzu.

Opr. Anna Mackiewicz

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>