Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Tablica "Gran Canaria" Drukuj
Wpisany przez Renata   
czwartek, 21 marca 2013 07:25

DSC04380aPo spotkaniu szkół partnerskich na Gran Canarii, na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica ze zdjęciami z tej wizyty.

 
Hiszpańska piosenka o wodzie "Qve lueva" Drukuj
Wpisany przez Renata   
czwartek, 21 marca 2013 07:09

W ramach projektu Comenius, chór dziecięcy "Impresja" przygotował kolejną piosenkę o wodzie - tym razem hiszpańską "Qve lueva".

Piosenka została nagrana na płytach DVD dla naszych partnerów. PIOSENKA

 

Anna Sobierajska

 
Międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich projektu "Wyspa Skarbów" Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 11 marca 2013 00:00

altW dniach 17-24 lutego odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projektu "Wyspa Skarbów". Miało ono miejsce na Gran Canarii.

 

Wzięli w nim udział nauczyciele z naszej szkoły oraz delegacje ze szkół partnerskich z Wielkiej Brytanii, Islandii i Grecji.

Podczas spotkania podsumowaliśmy dotychczasową pracę, wymieniliśmy się przygotowanymi pracami oraz omówiliśmy kolejne zadania.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję poznać hiszpański system edukacji oraz metody i formy pracy hiszpańskich nauczycieli.

 

Odwiedziliśmy stolicę wyspy - Las Palmas, zwiedzaliśmy dom Kolumba i katedrę Santa Ana. Wybraliśmy się również do uroczego miasteczka Puerto de Mogan oraz na sztucznie usypaną plażę Playa Amadores.

Gran Canaria to przede wszystkim niepowtarzalna przyroda i natura. To wyspa wiecznej wiosny. Dlatego sezon turystyczny trwa tam przez cały rok.

Jest tam wszystko: ocean, góry, wydmy, plaże i romantyczne zakątki, a przede wszystkim wspaniałe palmy i piękna pogoda.

Nieodłącznym elementem kultury hiszpańskiej na Gran Canarii jest kuchnia.

Paella - czyli danie z ryżem i owocami morza, papas arugadas - małe ziemniaki w sosie paprykowym, gofio z mąki kukurydzianej, tapas - lekkie przekąski, oraz słodkie desery - były naszą codzienną rzeczywistością kulinarną.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, serdecznej atmosferze i było kolejnym krokiem do integracji naszej grupy. ZDJĘCIA

Wrażenia z tego spotkania na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

 
Wideokonferencja Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 21 stycznia 2013 20:36

DSC03277aDSC03301a15 stycznia o godzinie 14.10 uczniowie klas trzecich: Klaudia Nowak, Marta Karwan, Oliwia Wilczyńska, Nikola Niewiadomska, Wiktoria Kalemba, Wiktoria Jadanowska i Konrad Dubako wzięli udział w kolejnej międzynarodowej konferencji Flashmeeting.

 

W wideokonferencji uczestniczyli uczniowie ze szkół partnerskich realizujących projekt "Treasure Island".

Udało nam się nawiązać połączenie ze szkołą z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Grecji, Islandii i Litwy.

Celem tej konferencji było przekazanie wyników ostatniego pomiaru wody oraz ilości zużytej wody w przeliczeniu na jednego ucznia i pracownika szkoły.

Językiem komunikacji był język angielski.

Zarówno nasi uczniowie jak i uczniowie ze szkół partnerskich byli bardzo zadowoleni z konferencji i chcieliby powtórzyć ją w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia tej konferencji:

http://flashmeeting.e2bn.net/fm/994a19-16594

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 22