Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Kubuś - podróżująca maskotka Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 21 stycznia 2013 19:15

W listopadzie miś Kuba (maskotka klasy IIIc) pojechał w odwiedziny do szkoły w Donnington w Wielkiej Brytanii.

Właśnie dostaliśmy od niego już kolejną wiadomość, że czuje się wspaniale i ma wielu nowych przyjaciół. Zwiedził szkołę, gdzie uczestniczył w różnych zajęciach. Szczególnie podobała mu się nauka samby - Kubuś to przecież świetny tancerz.

Grał też na perkusji i zaproszony został na szkolny apel.

Podczas pobytu odwiedził domy dzieci, gdzie poznał ich rodziny, ulubione zwierzęta i zainteresowania. Z zapałem grał w FIFĘ 13, pływał w basenie, słuchał jazzu, ale przede wszystkim poznawał tradycyjne potrawy angielskie.

Nasz Kuba odżywiał się po królewsku, jego największym przysmakiem stała się rewelacyjna " zapiekanka babuni".

Na zakończenie pobytu pojechał na wycieczkę szkolną do Manchesteru, gdzie zwiedził Muzeum Wojny Imperialnej. Widział również stadion piłkarski Manchester United (czego najbardziej zazdroszczą mu nasi klasowi piłkarze!).

Nam przysyła swoje wspomnienia w formie pamiętnika, a sam udał się już do następnej szkoły w Coventry.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wiadomości. Kubuś w Wielkiej Brytanii.

 

Uczniowie kl. IIIc

 
Odczyt liczników wody Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 21 stycznia 2013 19:33

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem działań 14 stycznia 2013r. uczniowie klasy IVa i VIb odczytali liczniki wskazujące zużycie wody.

 

W okresie od poprzedniego odczytu, we wrześniu 2012 roku, zużyliśmy 974m3, co w przeliczeniu na jednego ucznia oraz pracownika szkoły wynosi 3.32m3.

Niestety nie udało nam się zająć pierwszego miejsca :(((.

Musimy bardziej oszczędzać wodę!!!!!!!

 
Wyniki oceny Raportu Postępu Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 21 stycznia 2013 18:56

Z przyjemnością informujemy, że Raport Postępu wysłany po pierwszym roku realizacji projektu Comenius pt. "Treasure Island" otrzymał najwyższą ocenę - bardzo dobrą.

 

Skala ocen dla raportów postępu jest trzystopniowa: "bardzo dobry", "dobry" i "wystarczający". Ocena postępu

 
Projekty LOGO Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 09 stycznia 2013 19:13

Projekty LOGO

 

DSCN6759aDSCN6758aNasza szkoła stara się o udział w projekcie Comenius na lata 2013-2015. Projekt ten nosi tytuł „Once Upon an Island”. Podczas lekcji plastyki nauczycielka zapoznała uczniów z tematyką tego przedsięwzięcia. Dzieci dowiedziały się, że projekt dotyczy uczniów z krajów Unii Europejskiej. Polega na działaniach związanych z czytaniem, opracowaniem, przedstawianiem w różnej formie treści legend, bajek, opowiadań dotyczących historii naszej wyspy, regionu, kraju i wymianie wytworów działań w celu poznania różnorodnych elementów historii i kultury w Europie. Na podstawie przekazanych informacji chętni uczniowie wykonali projekty logo prezentujące nowy projekt.SAM 4901a

 

DSCN6760aProjekt logo nowego projektu Comenius wykonano również jako pracę zespołową w ramach kółka technicznego, na które uczęszczają uczniowie klas IV-VI.

 

Logo zaprojektowano jako okładkę książki bajki, z uwzględnieniem flag państw kandydujących, oraz elementów plastycznych obrazujących bajki, baśnie i przygody.

Uczniowie w grupach wykonywali poszczególne elementy wyklejanki, z których najlepsze wykorzystano do wykonania logo. Flagi państw oraz napisy przygotowano na komputerze podczas informatyki.

Uczniowie najsprawniejsi manualnie kleili poszczególne elementy na kartonie wg. wcześniej wykonanego projektu.

Całość przedstawiono w układzie 3 książek z logo na wierzchu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 22