Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Kotek Trim Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 11 grudnia 2012 05:08

triminspainZapraszamy do przeczytania pamiętnika i poznania dalszych przygód kotka Trima. Tym razem kotek odwiedził dzieci w Hiszpanii i na Węgrzech.

 
Spotkanie w Grecji Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 10 listopada 2012 15:52

W ramach pracy nauczycieli i uczniów w realizacji projektu Comenius odbył się wyjazd delegacji nauczycieli z naszej szkoły na uroczą wyspę grecką Zakynthos.

 

Powitanie wszystkich uczestników projektu, w którym biorą udział nauczyciele z Hiszpanii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Islandii, Polski odbyło się w przedszkolu 2/Thesio Nipiagogio Lithakias, gdzie gości powitała pani dyrektor Angeliki Fournogeraki.

Oprócz ciepłych słów na powitanie, przypomnienia celu i zadań projektu obejrzeliśmy przedstawienie pokazujące uroki wyspy Zakynthos w wykonaniu dzieci.

Przez cały czas pobytu gospodarze z wielką serdecznością pokazywali nam najpiękniejsze zakątki wyspy i zaznajamiali nas z grecką kulturą, sztuką i muzyką.

 

Mieliśmy okazję poznać warunki pracy szkół i przedszkoli greckich.

Na długo pozostanie nam w pamięci grecka gościnność, serdeczność i to, że kultura antyczna jest nieodłącznym elementem współczesnego życia.

Spontaniczność, radość towarzysząca Grekom na każdym kroku, mimo wielu problemów jest tym, czego z pewnością moglibyśmy się od nich uczyć. ZDJĘCIA

 
Kolejny artykuł o projekcie Comenius Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 10 listopada 2012 15:32

art1art2Zapraszamy do przeczytania dwóch artykułów, które ukazały się w październikowym wydaniu Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje, na temat realizowanego przez naszą szkołę projektu "Treasure Island".

 
Modele okrętów, statków, jachtów i łodzi Drukuj
Wpisany przez Renata   
czwartek, 08 listopada 2012 15:17

Uczniowie na lekcjach techniki wykonywali modele okrętów, statków, jachtów i łodzi poznając ich budowę oraz rodzaje napędów.

Większość uczniów edukowanych "ekologicznie" wykonała modele o napędzie żaglowym, wykazując troskę o czystość wody i powietrza.

Modele wykonywane były z materiałów odpadowych jak ramy i oparcia krzeseł i foteli, stare miski drewniane, płótno rolet i zasłon.

Realizacja tematu "środki transportu wodnego" dała uczniom dużo wiedzy i radości tworzenia dzieł.

 

24 października w świetlicy szkolnej odbyła się wystawa prac, na krórą przybyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 22