Comenius Project 2011-2013

Opis projektu

Projekt partnerski “Wyspa Skarbów” to projekt realizowany przez szkoły podstawowe położone na małych oraz dużych wyspach świata. Dzieci wyruszą w podróż poszukując naturalnych skarbów i nauczą się je cenić

i szanować, zdobywając umiejętności uczenia się, które będą im służyć przez całe życie. Główny nacisk podczas prac nad projektem będzie położony na to, jak niezbędna do życia jest woda dla ludzi i zwierząt. Uczniowie poznają zarówno świat podwodny, jak i świat w okolicach wody, nauczą się jak dbać o środowisko, kontrolować zużycie wody w każdej ze szkół, porównywać rezultaty z partnerami; nauczą się piosenek o wodzie w językach krajów partnerskich.

Otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości za projekt "Treasure Island" Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 23 października 2012 13:42

odznakaDzisiaj otrzymaliśmy następującą informację:

 

Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Treasure Island". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. W związku z tym, otrzymasz certyfikat, który możesz dołączyć do swojej strony internetowej (stron internetowych) lub wystawić w widocznym miejscu w swojej szkole. Ponadto, Twój projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim portalu: www.etwinning.net

\r\n

Jeszcze raz gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia i mam nadzieję, że spotkamy się na jednej z imprez eTwinning organizowanych w tym roku.

 

Serdecznie pozdrawiam, eTwinning Team

Odznaka Jakości jest wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań poświęconych projektowi eTwinning.

Dla uczniów jest to wspaniała motywacja do dalszej pracy, a dla szkoły uznanie za jakość i otwarcie się na współpracę europejską.

Narodowe Biuro Akcji eTwinning z każdego kraju ocenia zgłoszenia szkół do Odznaki Jakości i przyznaje je, jeśli projekt spełnia wymagane kryteria.

Musi być bez zarzutu w następujących obszarach:

- innowacja pedagogiczna i kreatywność,

- integracja z programem nauczania,

- współpraca pomiędzy szkołami,

- kreatywne wykorzystanie technologii ICT,

- trwałość i możliwość przenoszenia,

- wyniki i korzyści.


Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Akcji eTwinning tym szkołom, w których projekcie co najmniej dwóch partnerów otrzymało Krajową Odznakę Jakości eTwinning.

 
Statki, promy i łodzie na plastyce Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 23 października 2012 13:14

Na przełomie września i października b.r. uczniowie klas piątych realizowali kolejne zadanie w ramach projektu Comenius. Tym razem podczas lekcji plastyki. Piątoklasiści wykonali prace plastyczne, inspirowane wspomnieniami z wycieczek do portu w Świnoujściu, gdzie zwiedzali prom pasażerski. Prace zostały wykonane w technice: kredki, pasteli, farb plakatowych. Pokazują dziecięce spojrzenie na środki transportu morskiego z różnych czasów i krajów. Prace plastyczne klas 5a i 5b

 
Tablice o projekcie Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 października 2012 09:35

tablicawrzesien2012

 
Wycieczka klasy III c Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 03 października 2012 19:18

28 września klasa III c pojechała na wycieczkę do Świnoujścia.

 

Większość z uczniów po raz pierwszy miała okazję zobaczyć terminal promowy w Świnoujściu, jeden z najnowocześniejszych na Bałtyku. Prom POLONIA również zrobił na wszystkich duże wrażenie. Na kolejnych pokładach zobaczyliśmy kajuty dla pasażerów, restauracje, dyskotekę, luksusowe sklepy, salon gier i nawet miejsce zabaw dla dzieci. Natomiast dwa dolne pokłady przeznaczone są dla transportu samochodów osobowych, ciężarowych i wagonów kolejowych. Najciekawszy okazał się jednak mostek kapitański - niektórzy w ogóle nie chcieli go opuścić.

 

Kolejnym etapem naszej wycieczki była latarnia morska w Świnoujściu, najwyższa nad Bałtykiem. Najpierw była gimnastyka - ponad 300 schodów do pokonania. Za to z wysokości ok. 68 m. mogliśmy podziwiać widok na port, redę i przepływające statki. W oddali rozpoznaliśmy nawet nasze Międzyzdroje.

 

Ta wycieczka była źródłem informacji na temat środków transportu wodnego, ale również pozwolila poznać ludzi, którzy na nich pracują. ZDJĘCIA

 

Praceplastyczneklasy3c

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 22