Comenius Project 2013-2015
Tablica - KRETA Drukuj
wtorek, 09 czerwca 2015 03:58

Po spotkaniu nauczycieli ze szkół partnerskich na Krecie, które miało miejsce w maju, na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica informacyjna ze zdjęciami i krótkimi opisami z tego spotkania.

Koziołek Matołek w podróży - artykuł w Biuletynie Drukuj
wtorek, 09 czerwca 2015 03:54

W maju w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje ukazał się artykuł p.t. "Koziołek Matołek w podróży" na temat scenariusza  przedstawienia, które uczniowie naszej szkoły wspólnie napisali z dziećmi ze szkół partnerskich z Gran Canarii i z Gwadelupy.Było to kolejne zadanie w ramach projektu "Była Sobie Wyspa".

Międzynarodowa wideokonferencja Drukuj
poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:00

DSC03142DSC03152Dnia 2 czerwca uczniowie z  klasy III b wzięli  udział w międzynarodowej wideokonferencji z uczniami ze szkół partnerskich.

Było to kolejne zadanie realizowane w ramach naszego projektu Comenius pt. "Była Sobie Wyspa".

W konferencji uczestniczyli uczniowie z Hiszpanii, Litwy, Grecji i Anglii.

W czasie konferencji uczniowie przekazali sobie wyniki czytelnictwa.

Zarówno uczniowie naszej szkoły jak i uczniowie zagraniczni byli bardzo zadowoleni z przebiegu konferencji i mówią, że chętnie powtórzyliby ją w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia tej konferencji:

Spotkanie na Krecie Drukuj
poniedziałek, 01 czerwca 2015 21:50

Oddech starożytności na Krecie

w ramach ostatniej wizyty międzynarodowego projektu Comenius realizowanego    przez Szkołę Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach.

Możecie mi wierzyć albo nie, ale stąpając po kreteńskiej ziemi czuć było obecność Zeusa. To tu w jednej z jaskiń na Płaskowyżu Lasithi miał się narodzić ten mityczny „ojciec bogów i ludzi”, który przewodził całemu panteonowi greckich bogów, z którymi często możemy czuć pokrewieństwo dusz, bo ci piękni i nieśmiertelni nie byli wolni od typowo ludzkich przywar jak zazdrość, niewierność, chciwość…plotkarstwo… Znacie, to posłuchajcie?

Po dwóch latach trwania projektu Comenius pt. "Była Sobie Wyspa..." w dniach      17-23 maja nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach wzięli udział  w spotkaniu na Krecie w ramach kolejnej, ale już ostatniej wizyty.

Zdarzają się krytycy międzynarodowych projektów, są też tacy, którzy dopytują i poszukują recepty i rady u nas na umiejętne wypełnianie wniosków, ponieważ w środowisku oświatowym i samorządowym całej Unijnej Europy udział w projektach jest dowodem kreatywności, pracowitości i poszukiwania nowatorskich form i metod pracy szkół, które mają na celu takie przekazywanie wiedzy dzieciom i młodzieży, by w przyszłości stały się pełnoprawnymi obywatelami współczesnej Europy, bez kompleksów pukającymi do drzwi europejskich możliwości.

Z takim też nastawieniem spotkaliśmy się na Krecie, gdzie nasze spotkanie partnerów projektu, czyli nauczycieli z Francji, Anglii, Włoch, Litwy, Cypru, Islandii, Polski i Grecji – gospodarza spotkania, cieszyło się zainteresowaniem i spowodowało zaangażowanie w jego przebieg zarówno władz, jak i społeczności lokalnej Ierapetry – miasta, w którym przebywaliśmy na Krecie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>