Erasmus + 2015
"Najazdy są zawsze złe" - internetowa debata Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 03 marca 2017 22:04

20170303 124707IMG-20170303-WA0006W dniu dzisiejszym, dwie uczennice klasy szóstej – Martyna Moskot i Agnieszka Szaforz, pod kierunkiem pani Iwony Ośki, wzięły udział w międzynarodowej debacie Flashmeeting na temat: „Najazdy są zawsze złe”. W debacie uczestniczyli również uczniowie ze szkół partnerskich w Irlandii i Hiszpanii.

 

Zgodnie z uprzednią dyskusją podczas spotkania w Finlandii, dzieci podzielone zostały na dwie trzyosobowe drużyny: polsko-irlandzką, opowiadającą się za stwierdzeniem, że najazdy są zawsze złe, oraz hiszpańsko-irlandzką, będącą w opozycji. Moderatorem debaty była uczennica szkoły z Irlandii. W związku z tym, iż angielski jest ich językiem ojczystym, co wiąże się z większą biegłością, kapitanami obu drużyn byli uczniowie z Irlandii – Daniel i Josh. Każdy uczestnik debaty musiał przedstawić swój argument i uzasadnić go w jednominutowym przemówieniu. Kapitan, poza swoim argumentem, musiał również podsumować wypowiedzi swojego zespołu. Agnieszka i Martyna godnie reprezentowały zarówno naszą szkołę, jak i swoje stanowisko, przedstawiając przemyślane argumenty, nad którymi zaczęły pracować już przed feriami zimowymi.

 

Podczas przerwy w debacie, w związku z trudnościami technicznymi ze strony szkoły w Hiszpanii, nasze uczennice miały okazję porozmawiać ze swoimi kolegami i koleżankami z Irlandii, których poznały podczas wyjazdu do Finlandii. Uczniowie obu szkół zaśpiewali również kilka piosenek ze swoich krajów. Debata była jednym z działań realizowanych w ramach projektu Erasmus + „Najeźdźcy – jak kształtowała się dzisiejsza Europa?” i była dla nas nowym, aczkolwiek bardzo ciekawym doświadczeniem.


Opr. Iwona Ośka

 
Szachy, chińczyk, warcaby – Turniej Gier Stolikowych Luty 2017 w SP 1 w Międzyzdrojach Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 lutego 2017 14:21

SAM 2660W ostatnich dniach przed feriami w naszej szkole odbywają się gry kwalifikacyjne w kategoriach szachy i chińczyk w ramach Turnieju Gier Stolikowych Luty 2017 SP1. Po feriach odbędą się gry finałowe oraz rozgrywki warcabowe.

Uczniowie, którzy zgłosili się do turnieju, startują w swoich kategoriach wiekowych, 7 lutego wyłoniono finalistów w kategoriach:

SZACHY GRUPA WIEKOWA IV – VI: Baretek Piorun, Paweł Znajdek, Paweł Krysiak, Milena Jabłońska, Zosia Lewandowska, Brajan Koźlak-Szumiejko, Dominik Bursa, Miłosz Kuryłowicz, Agnieszka Szaforz;

CHIŃCZYK GRUPA WIEKOWA  I – III: Wiktoria Gałda, Kacper Bombala, Aleksander Szulgo.

10 lutego rozgrywki w szachy I- III oraz chińczyka IV – VI.

W trakcie turnieju uczniowie obejrzeli prezentacje, dzięki którym poznali historię powstania gier, reguły oraz rolę najazdów i migracji w ich popularyzacji.

Podczas turnieju uczniowie otrzymali owocowy poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Finałowe rozgrywki wyłonią zwycięzców, dla których RR przygotowała nagrody we współpracy ze sponsorami.

Było to kolejne zadanie w ramach projektu Erasmus+ "Invaders - How they shaped the Europe of today?".

ZDJĘCIA

 
Wizyta w Finlandii Drukuj
Wpisany przez Iwona   
niedziela, 05 lutego 2017 19:00

IMG 4899IMG 4892W dniach 28.01.2017 – 04.02.2017 roku w Tampere, w Finlandii, odbyło się spotkanie szkół partnerskich w ramach projektu Erasmus + „Najeźdźcy – jak kształtowała się dzisiejsza Europa”. Na spotkaniu, poza fińskimi gospodarzami, byli przedstawiciele szkół z Hiszpanii, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Naszą szkołę reprezentowali: Beata Hołyńska, Anna Mackiewicz, Iwona Ośka, Mirosław Bursa i Leszek Nyrkowski oraz czworo uczniów: Martyna Moskot, Agnieszka Szaforz, Artur Herodziński i Szymon Skorupka. Dzieci mieszkały podczas pobytu w Tampere u starannie wybranych rodzin fińskich, mogąc dzięki temu lepiej poznać kulturę i obyczaje tego pięknego kraju, nawiązać kontakt i zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami, jak również ćwiczyć swoje umiejętności językowe komunikując się w języku angielskim. Nasi uczniowie nauczyli się też kilku zwrotów w języku fińskim.IMG 4990IMG 4984

W trakcie wizyty mogliśmy lepiej poznać fiński system edukacji odwiedzając naszą szkołę partnerską i uczestnicząc w przygotowanych przez nauczycieli i uczniów zajęciach i warsztatach. Ku naszemu zdziwieniu dowiedzieliśmy się, że w fińskiej szkole nie nosi się obuwia – uczniowie i nauczyciele chodzą w skarpetkach, ewentualnie w kapciach. W związku z tym, jak i z panującymi zwykle o tej porze roku w Finlandii niskimi temperaturami, już pierwszego dnia każdy z gości otrzymał parę kolorowych, wełnianych, ręcznie robionych skarpetek.

IMG 4975

Podczas spotkania omówione zostały działania projektowe zaplanowane na ten rok oraz szczegóły wizyty w Polsce, która odbędzie się w maju i do której już wszczęto przygotowania. Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach i dodatkowych zajęciach wraz ze swoimi fińskimi „opiekunami”: wykonywali prace plastyczne, piekli ciasteczka, grali w hokeja i siatkówkę oraz obserwowali zajęcia z innych przedmiotów, np. z matematyki, angielskiego i fińskiego. Nauczyciele mieli okazję zaobserwować lekcje prowadzone przez swoich fińskich kolegów i koleżanki oraz wymienić się doświadczeniami zarówno z nimi, jak i z nauczycielami z innych szkół partnerskich.
IMG 5198

W Finlandii dużo czasu spędza się na dworze i na aktywności ruchowej. Mieliśmy zatem okazję jeździć na łyżwach, sankach, grać w hokeja, łowić ryby w przerębli i piec kiełbaski przy ognisku nad zamarzniętym jeziorem. Skorzystaliśmy również z sauny i obowiązkowej kąpieli w jeziorze lub śniegu…

W trakcie wizyty uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich miei okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat najeźdźców grając w grę, która powstała w wyniku wcześniej realizowanych działań i zajęć, mających na celu ukazać naszych wspólnych najeźdźców:


https://funlearning.fi/play/#4229


Mieliśmy również okazję spędzić dzień w Helsinkach i zwiedzić cztery piękne kościoły: Kościół w Skale, Kaplicę Ciszy, Cerkiew w porcie oraz Katedrę Luterańską. Skosztowaliśmy wspaniałej zupy z łososia oraz mięsa z renifera. Tydzień minął nam bardzo szybko i był niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników!


https://www.youtube.com/watch?v=5Ulg6VS38O0


IMG 4942IMG 4961IMG 5008IMG 5272IMG 5059IMG 5171IMG 5155
IMG 5124IMG 5144IMG 5211

Opr. Iwona Ośka

 
Zakończenie projektu Erasmus+ Akcja KA1 Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 05 lutego 2017 14:44

Projekt Erasmus+ KA1 "Doskonalenie umiejętności językowych, metodycznych i TIK - Szansa na lepsze jutro" dotyczył mobilności nauczycieli języka angielskiego, nauczycieli innych przedmiotów uczących się języka angielskiego oraz nauczyciela,  który pogłębił swoje umiejętności  TIK i lepiej poznał najnowsze technologie i ich wykorzystanie w codziennej pracy w szkole.

Projekt trwał  od 01.06.2014 do 30.06.2016 r.

Główne cele projektu:

-doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli;

-doskonalenie umiejętności metodycznych i merytorycznych ;

-doskonalenie umiejętności TIK;

-zwiększenie wymiaru europejskiego szkoły;

-podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

W projekcie wzięło udział czterech nauczycieli języka angielskiego, którzy doskonalili swój warsztat pracy, korzystając z doświadczeń nowoczesnej europejskiej szkoły; siedmiu nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, którzy nabyli umiejętność płynnego i poprawnego pod względem językowym operowania językiem angielskim i wprowadzili jego elementy na swoich zajęciach, a także jeden nauczyciel, który doskonalił swoje umiejętności informatyczne.

Więcej…
 
Artykuł w Biuletynie Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 30 stycznia 2017 05:47

 W listopadowym wydaniu Biuletynu Informacyjnego Gminy Międzyzdroje ukazał się artykuł na temat pobytu naszych uczniów i nauczycieli we włoskiej szkole partnerskiej w Faenzie.

Spotkanie to było w ramach realizowanego przez szkołę międzynarodowego projektu Erasmus+ "Invaders - How they shaped the Europe of today?"


                                                                                                                      Iwona Ośka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 14