Erasmus + 2015
Wspólni najezdzcy Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 29 stycznia 2017 01:35

  W pazdzierniku uczniowie klas V i VI na lekcjach historii opracowali listę najezdzców, którzy napadali na nasz kraj. Zajęcia te odbywały się pod kierunkiem Mirosława Bursy.

 
Przygotowania do wizyty Drukuj
Wpisany przez Iwona   
piątek, 27 stycznia 2017 15:51

 Po powrocie ze spotkania w Faenzie wybraliśmy 4 uczniów do kolejnej mobilności, tym razem w Tampere, w Finlandii. Wybrani uczniowie przygotowali o sobie prezentacje i drogą mailową wysłali do dzieci, które będą ich gościły. 

W ten sposób nawiązała się korespondencja między uczniami i bliższa znajomość pomiędzy nimi i ich rodzinami.

Dzieci wymieniły się zdjęciami, nie tylko swoimi, ale nawet swoich zwierzątek. 

Teraz z niecierpliwością czekają na spotkanie w "realu"...

Wizyta ta jest w ramach programu Erasmus+ "Najeźdźcy - Jak kształtowała się dzisiejsza Europa?"


                                                                                               Iwona Ośka

 
Tablica "Faenza" Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 26 listopada 2016 19:35

IMG 4812Po spotkaniu we Włoszech, w ramach projektu "Invaders - How they shaped the Europe of today?" na szkolnym korytarzu pojawiła sie tablica ze zdjęciami i wspomnieniami z tej wizyty.

 
Spotkanie w Faenzie Drukuj
Wpisany przez Renata   
czwartek, 27 października 2016 16:36

f1f2

W dniach 8 – 15 października w Faenzie, we Włoszech, miało miejsce spotkanie szkół partnerskich w ramach projektu Erasmus + „Najeźdźcy – jak kształtowała się dzisiejsza Europa”. Na spotkaniu byli przedstawiciele szkół z Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Naszą szkołę reprezentowały: Elżbieta Bombala, Beata Hołyńska, Anna Mackiewicz, Iwona Ośka i Ewa Sobolewska-Kaśkosz oraz czworo uczniów: Kinga Rębek, Lidia Wróblewska,  Daniel Królikowski i Norbert Gałda. W trakcie wizyty mogliśmy lepiej poznać włoski system edukacji, odwiedzając dwie szkoły i uczestnicząc w przygotowanych przez nauczycieli i uczniów zajęciach i warsztatach. Jedna z odwiedzonych przez nas szkół – Don Milani (nasza szkoła partnerska) – okazała się być nowo-wybudowanym, nowocześnie wyposażonym budynkiem, którego projekt stworzyli… uczniowie. Na bazie projektu wymarzonej przez uczniów szkoły, w ciągu 10 lat powstała szkoła, która jest nie tylko bardzo ładna, ale i funkcjonalna. Do ciekawostek należą: brak pokoju nauczycielskiego, który został zastąpiony wspólnym punktem ksero oraz fakt, iż w każdej klasie jest wyjście bezpośrednio na szkolne podwórko. Zarówno na naszych uczniach, jak i nauczycielach szkoła wywarła bardzo dobre wrażenie.

f3f4Podczas spotkania omówiliśmy wszystkie zaplanowane działania projektowe zaplanowane na ten rok szkolny, sposób i termin ich wykonania oraz terminy i szczegóły kolejnych dwóch wizyt: w Finlandii i w Polsce. Uczestniczyliśmy w warsztatach i zajęciach, nauczyliśmy się kilku tańców włoskich, potrafimy już upiec pyszne piadini, a także zgłębiliśmy tajniki wyrobu mozaik, podczas wizyty w przepięknej Ravennie. Podążając starożytną, rzymską drogą przecinającą główny plac w Faenzie, udaliśmy się do malowniczego Rimini, gdzie przywitała nas szeroka, piaszczysta plaża i Morze Adriatyckie – poczuliśmy się prawie jak w domu, choć napotkany nad brzegiem krab i kawałki rafy koralowej były inne niż to, co znajdujemy nad Bałtykiem. Przechadzając się pod rozległymi arkadami Bolonii i podziwiając panoramę miasta z jednej z najwyższych jej wież, naszym myślom bliski był Kopernik, który studiował w tym cudownym mieście i który zapewne nieraz spacerował tą samą drogą. Skosztowaliśmy również włoskiej kuchni i dzieci były bardzo szczęśliwe mogąc jeść codziennie pizzę i makaron. ZDJĘCIA

IMG 4663IMG 4324
Tydzień minął nam w mgnieniu oka i z żalem opuszczaliśmy ten piękny i fascynujący kraj.


https://www.youtube.com/watch?v=ATePz9k8VnU&;t=46s

Opr. Iwona Ośka

 
"Ballada o Wikingach" Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 19 października 2016 07:30

W dniu 6 października chór dziecięcy ,,Impresja'' pod kierunkiem  Anny Sobierajskiej nagrał ,, Balladę o Wikingach''. Balladę nagrano w ramach projektu ,,Najeźdzcy; Jak kształtowała się dzisiejsza Europa?''.

https://www.youtube.com/watch?v=HOawBaXmi9A

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 14