Erasmus + 2015
Gry i zabawy Wikingów Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 18 listopada 2015 05:40

 W listopadzie uczniowie klasy IIIc poznawali gry i zabawy Wikingów - strzelanie z łuku, rzut do celu, zapasy itp.

 
Pismo runiczne Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 15 listopada 2015 19:40

We wrześniu i pazdzierniku uczniowie klas IV na lekcjach historii pod kierunkiem p. Aleksandry Andraszewicz - Lewandowskiej poznawali pismo runiczne. Następnie na specjalnie postarzałym papierze  przy pomocy tego pisma pisali swoje imiona i nazwiska.

Znaki runiczne są najstarszym typem pisma ludów barbarzyńskich zamieszkujących północną Europę. Było to proste pismo alfabetyczne, którym posługiwali sie Wikingowie.

 
Poznawanie krajów partnerskich Drukuj
Wpisany przez Renata   
poniedziałek, 26 października 2015 18:40

We wrześniu uczniowie z klasy VIc na lekcjach przyrody poznawali kraje partnerskie, a następnie wykonali plakaty.

 
Wiking w miniaturze Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 23 czerwca 2015 05:18

          wikingPostać wojownika Wikingów wykonana przez lokalną artystkę - przyjaciela szkoły we współpracy z pracownikiem szkoły. Na tarczy wspólne  logo projektu Erasmus+.

Wiking wykonany jest w całości z papieru z recyclingu.

 
Powiew historii… Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 18:14

dzienpatrona2Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr1 im. B. Chrobrego w Międzyzdrojach świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły wspólnie z Dniem Dziecka.

O godz. 9. 00 szkolny orlik przemienił się w dziedziniec średniowiecznego zamku króla Bolesława Chrobrego. Uczniowie wszystkich klas najpierw zaprezentowali ciekawe stroje i oddali pokłon zasiadającemu na tronie królowi oraz orszakowi dworskiemu. Następnie król pasował na rycerzy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Później uczniowie klas starszych odtańczyli średniowieczny taniec, który ćwiczyli od wielu dni pod okiem instruktorki tańców dawnych.

dzienpatronaPo części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe: strzelanie z łuku, rzut do celu, przeciąganie liny. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło zajęć filcowania na sucho, malowania twarzy, malowania palcami, konkursu „przypnij ogon żubrowi. Wszystkim dopisywały humory mimo grożącego deszczu oraz pochmurnego nieba.

Zmęczeni „ wojowie” mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami oraz kolorową watą cukrową, słodyczami i napojami. O godz. 12.00 uroczystości szkolne się zakończyły.

 Myślę, że taka forma obchodów Dnia Patrona i Dnia Dziecka stanie się naszą szkolną tradycją i wpisze się na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Pragniemy gorąco podziękować Radzie Rodziców z przewodniczącym panem Dariuszem Oswaldem za udzieloną nam pomoc, ufundowanie nagród i przygotowanie poczęstunku. Wolińskiemu Parkowi Narodowemu za lekcje orgiami oraz konkurs „przypnij ogon żubrowi”. Archeozdroje za przygotowanie tańca oraz warsztaty filcowania. FILM

 

Bogusława Bursa 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14