Erasmus + 2015
Wideokonferencja z Finlandią Drukuj
Wpisany przez Iwona   
czwartek, 06 kwietnia 2017 10:32

IMG 5310
IMG 5313W ramach projektu Erasmus + "Najeźdźcy - jak kaształtowała się dzisiejsza Europa?", uczniowie klasy 4c, wzięli dziś udział w wideokonferencji Skype z uczniami ze szkoły w Finlandii. Uczniowie obu szkół przygotowali po dwie piosenki w języku ojczystym oraz kilka prostych pytań, które zadali sobie nawzajem. Dzieci nauczyły się mówić dzień dobry, dziękuję i do widzenia po fińsku i nauczyły swoich fińskich kolegów i koleżanki polskich odpowiedników tych zwrotów. Była to również okazja żeby dzieci lepiej się poznały przed majową wizytą.

Opr. Iwona Ośka

 
Tablica "Finlandia" Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 01 kwietnia 2017 21:40

Po spotkaniu w Finlandii na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica ze zdjeciami i wspomnieniami z tego spotkania.

 
WYNIKI TURNIEJU GIER STOLIKOWYCH Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 marca 2017 09:29

SZACHY KL. I – III

I miejsce – ZNAJDEK MICHAŁ

II miejsce – VORON HEORHII

 

SZACHY KL IV – VI

I miejsce –  PIORUN BARTOSZ

II miejsce –  MAŁOLEPSZY DAWID

III miejsce – KOŹLAK – SZUMIEJKO BRAJAN

 

 

Więcej…
 
Międzyzdroje jak malowane i finał turnieju gier stolikowych Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 marca 2017 09:28

4563215 marca rozstrzygnięto w Szkole Podstawowej nr 1  konkursy:  plastyczny i gier stolikowych. Uczniowie otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców, vouchery na pizzę, książki, piłki i słodkie upominki.

    Zdjęcia przedstawiają nagrodzonych uczniów, a listy nagrodzonych zamieszczamy na stronie SP1.

    W styczniu i lutym bieżącego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach przygotowywali prace na szkolny etap Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży. W tym roku tematem konkursu jest „POCZTÓWKA Z MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.

Realizacja zadania konkursowego stała się okazją do refleksji na temat naszej miejscowości. Podczas lekcji plastyki uczniowie poznawali, lub przypominali sobie najciekawsze, najbardziej charakterystyczne i malownicze zakątki Międzyzdrojów. Oglądali przedwojenne ilustracje oraz widokówki z minionych już lat. Omawiali to, co w Międzyzdrojach im się najbardziej podoba i określali za co cenią naszą miejscowość turyści.

Powstało bardzo dużo wartościowych prac plastycznych, w których dzieci wykorzystały różne techniki. Bardzo malownicze jest połączenie rysunku tuszem z farbami akwarelowymi, które oddaje atmosferę dawnych kartek pocztowych. I choć technika akwareli jest bardzo trudna, bo wymaga delikatności i wprawy w operowaniu kolorem, uczniowie wymalowali „Międzyzdroje jak z obrazka”. Podsumowanie konkursu odbyło się 15 marca. Uczniowie zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców. Prace uczniów nagrodzonych i wyróżnionych wezmą udział w eliminacjach powiatowych w Kamieniu Pomorskim. ZDJĘCIA

A.M.

 
Artykuł w Informatorze Samorządowym Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 05 marca 2017 07:49

W lutym w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje ukazał się artykuł na temat spotkania w Finlandii w ramach projektu "Invaders - How they shaped the Europe of today?"

                                                                                                 Iwona Ośka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 14