Czytanie na europejskim szlaku
Pasowanie Uczniów klas I SP1 na czytelników Przy okazji Światowego Dnia Książki ( 23 kwietnia 2016r. Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 kwietnia 2016 21:50

pasowanie2016Przy okazji Światowego Dnia Książki ( 23 kwietnia 2016r. ), w bibliotece szkolnej zagościli najmłodsi uczniowie. Zostali oni pasowani uroczyście, a tym samym stali się pełnoprawnymi użytkownikami naszej biblioteki.

"Umberto Eco mawiał, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Szymborska czytanie nazywała „najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość wymyśliła”, Bolesław Prus określał to „nowym zmysłem”, a autor „Małego księcia” uważał, że „czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka”. My też pragniemy Was urzec i uwieźć książkowymi historiami, jakich jeszcze nie znacie…" ZDJĘCIA

ZAPRASZAMY!!! 

 
Artykuł w Informatorze Samorządowym Drukuj
Wpisany przez Renata   
sobota, 23 kwietnia 2016 07:08

        W 3 numerze Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje ukazał się artykuł pt. "Międzynarodowe gotowanie w szkole podstawowej nr 1" na temat zajęć kulinarnych prowadzonych w naszej szkole i przygotowywania potraw zaproponowanych przez naszych partnerów z projektu Erasmus+ "Czytanie na europejskim szlaku".

 
SUKCESY NASZYCH PLASTYKÓW Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 kwietnia 2016 09:12

WP 20160419_16_17_21_Pro
WP 20160419_16_01_12_ProWe wtorek 19 kwietnia w Kamieńskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży na etapie powiatowym. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Okładka mojej ulubionej książki”.

Nasi uczniowie zdobyli trzy nagrody.

Julia Jadanowska z kl. IIIc- zdobyła III miejsce;

Weronika Kujda z kl VIc - zajęła również  III miejsce;

Oliwia Sieraczkiewicz - otrzymała wyróżnienie.

Dziewczynki pracowały pod kierunkiem pań: Anny Mackiewicz i Ewy Żabińskiej.

Prace tych uczestników zostały zakwalifikowane do przeglądu wojewódzkiego, który odbędzie się w Świdwinie. GRATULUJEMY

 
"Nudzi- misie idą do szkoły" Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:08

W środę 13 kwietnia dzieci z klasy I a, wraz z wychowawczynią zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie po raz pierwszy czytała im książeczkę pani Ela Mazurek. Maluchy słuchały opowiadania Rafała Klimczaka pt. "Nudzi- misie idą do szkoły". Pani Ela wybrała rozdział pt. "Nie taka szkoła straszna jak ją malują". Pierwszaki słuchały bardzo uważnie i odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. W klasie wykonały piękne prace plastyczne o przygodach Nudzimisiów. 

Było to działanie w ramach realizowanego międzynarodowego projektu Erasmus+ "Czytanie na europejskim szlaku".

 
"Kajtkowe przygody" Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 10 kwietnia 2016 19:13

P10100046 kwietnia uczniów klasy III c odwiedziła pani Elżbieta Mazurek, która przeczytała im fragmenty książki Marii Kownackiej pt. „Kajtkowe przygody”. Kajtek to mały bociek, który wypadł z gniazda. Uratowany przez ludzi, zamieszkał na wiejskim podwórku.

Przeczytane fragmenty książki rozbudziły ciekawość dzieci i zainteresowały dalszymi losami Kajtka. Jego przygody niesamowite i pełne humoru zostały następnie przez uczniów zilustrowane i ozdobiły klasową wystawę prac. 

Było to działanie w ramach projektu Erasmus+ "Czytanie na europejskim szlaku". ZDJĘCIA

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 14