Czytanie na europejskim szlaku
Aktywne przerwy Drukuj
Wpisany przez Renata   
wtorek, 29 marca 2016 20:54

P3180887P3160893P3180893Od dzisiaj w naszej Szkole dzieci z klas IV-VI podczas przerw lekcyjnych na świeżym powietrzu mogą korzystać z zestwów do badmintona, ringa, piłkek na rzepy oraz piłek zosiek. Natomiast dzieci z klas I-III bawią się na przerwach w grę w klasy oraz kapsle.

 
Witaj Wiosno! Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:10

67821 marca to w naszej szkole wyjątkowy dzień, bo uczniowie klas I – III  wyruszają zawsze na poszukiwanie wiosny. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci obejrzały piękne przedstawienie pt. „Wiosna na łące” przygotowane przez klasę II c. Widzowie dowiedzieli się z niego, które zwierzęta powróciły już do kraju, a które zbudziły się ze snu zimowego. Na koniec wszyscy mogli przyłączyć się do śpiewania piosenki pt. „Idzie do nas wiosna”. Potem tradycyjnie uczniowie klas I –III wraz z nauczycielami i kolorową Marzanną, wykonaną przez klasę I c, wyruszyli na poszukiwanie wiosny, która w tym roku przywitała wszystkich iście marcowa aurą - raz świeciło słońce, to znów za chwilę padał deszcz. W końcu dzieci i ich opiekunowie dotarli na molo. Tam palącą się Marzannę wrzucili do morza, by w końcu odpłynęła…E. S.- K.

 
Sukcesy uczniów SP1 w Międzyzdrojach w Powiatowym Etapie Konkursu Recytatorskiego Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 marca 2016 09:32

konkursreckonkursrec25 marca w Kamieńskim Domu Kultury odbył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Międzyzdroje reprezentowało troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1:

Klaudia Nowak, Wiktoria Sokół i Xavier Kuniewicz.

Wiktoria zdobyła wyróżnienie, a do etapu wojewódzkiego, na który pojadą tylko trzy osoby spośród wszystkich uczestników, zakwalifikował się Xavier.

Gratulujemy!

 
"Czytanie na europejskim szlaku" Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 09 marca 2016 04:50

W ramach projektu i hasła ,,Czytanie na europejskim szlaku'' 04. marca w klasie 2c Pani Anna Sobierajska - nauczycielka muzyki w  naszej szkole, przeczytała  dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. ,,Dzielny ołowiany żołnierz".

Tego samego dnia Pani Grażyna Krupa przeczytała krótkie opowiadanie dzieciom zebranym w świetlicy.

W ten sposób świętowaliśmy World Book Day (Światowy Dzień Książki).

 
Kobieta – puch marny? Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 marca 2016 15:56

SAM 9410SAM 9400W szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego 8 marca uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Najpierw było trochę z historii tego święta a potem coś na wesoło. Przedstawienie pt. Zdarzyło się w Dzień Kobiet zaczęło się anielsko, gdyż zawieruszyły się dwa aniołki z Jasełek. Ale dalej już tak nie było… Jedna z prowadzących próbowała wszystkich przekonać, że kobiety są jak puch i zabrała widzów w podróż w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Czy królewna z zamku średniowiecznego była śliczna, słodka i miła? A współczesna pani domu? Testu białej rękawiczki raczej by nie przeszła. Przyszłość też nie wniosła dużych zmian, nawet Lord Vader musiał mieć się na baczności… Całości dopełniły barwne występy taneczne. Jedno jest pewne, że widzowie śmiali się do rozpuku i nagrodzili artystów gromkimi brawami. ZDJĘCIA

 E.S. – K.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14