Czytanie na europejskim szlaku
Informacje o Polsce Drukuj
Wpisany przez Renata   
czwartek, 03 marca 2016 00:30

W lutym uczniowie z klasy VIc przygotowali informacje na temat Polski oraz miejscowości, w której mieszkają. Informacje te zostaly przeslane do szkoły w Finlandii, ktora jest odpowiedzialna za stworzenie wspólnej broszury turystycznej.

 
Międzynarodowe gotowanie Drukuj
Wpisany przez Renata   
środa, 02 marca 2016 23:16

Minął kolejny cykl zajęć kulinarnych w naszej szkole. Tym razem wszystkie zespoły stanęły przed bardzo trudnym zadaniem – przygotowaniem potraw zaproponowanych przez naszych partnerów z projektu Erasmus + „ Czytanie na europejskim szlaku”. W pierwszej kolejności uczniowie musieli przetłumaczyć przepisy przywiezione przez naszą koordynator projektu – panią Renatę Borsukiewicz – Ośkę – z języka angielskiego na język polski. Następnie dzieci w grupach gotowały następujące potrawy:

  • Uczniowie z kl. IV a – Pancakes (Ohukaiset) FILM, Tiger cake (Tiikerikakku) - Finlandia FILM
  • Uczniowie z kl. IV b – Spaghetti Carbonara FILM, Insalata Capresee – Włochy FILM
  • Uczniowie z kl. V b – ciasteczka Kourabiedes FILM, Fassoulada – Grecja FILM; Welsh Cawl  FILM, Welsh Cakes FILM – Wielka Brytania
  • Uczniowie z kl. VI c – ryżowy puding Arroz doce FILM, Rabanadas – Portugalia FILM

Również dzieci z naszych szkół partnerskich musiały przygotować dwie polskie potrawy: placki ziemniaczane i sałatkę jarzynową.

Wszystkie nasze poczynania kulinarne (zarówno w naszej szkole jak i w szkołach partnerskich) były nagrywane. Z tych nagrań powstał jeden międzynarodowy film, którego bohaterami są między innymi nasi uczniowie – mali kucharze.

                                                                                                        J. Muth

 
Erasmus+ wideo - konferencja Drukuj
Wpisany przez Renata   
niedziela, 21 lutego 2016 06:28

grecja18 lutego 2016 roku odbyła się w naszej szkole kolejna wideo - konferencja w ramach projektu „Czytanie na europejskim szlaku” Erasmus + z udziałem szkoły partnerskiej z Grecji. Wzięli w niej udział uczniowie uczestniczący w projekcie z klasy IVa, IVb i VIc.
Konferencja miała na celu wzajemne poznanie się oraz sprawdzenie swoich umiejętności językowych.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z poczuciem humoru. Obydwie strony zaprezentowały nawzajem swoją znajomość kilku słów w języku partnera, co po obydwu stronach wzbudziło zdziwienie, ale i zainteresowanie. ZDJĘCIA

                                                                     Renata B.O. - szkolny koordynator projektu

 
Konferencja SKYPE Drukuj
Wpisany przez Renata   
czwartek, 18 lutego 2016 06:17

wlochy16 lutego uczniowie z klasy VIa i VId spotkali się na SKYPIE z uczniami z partnerskiej szkoły z Włoch. Podczas konferencji dzieci rozmawiały na temat codziennego życia w szkole, hobby, pogody, a także nawzajem uczyły się podstawowych zwrotów w swoich językach oraz prostych piosenek. ZDJĘCIA

Było to działanie w ramach projektu Erasmus+ "Czytanie na europejskim szlaku".

 
Wielkie sukcesy małych artystów Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 02 lutego 2016 12:12

DSC01531567Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach tworzący grupę teatralną „Magia” działającą przy Międzynarodowym Domu Kultury przygotowali przedstawienie pt. „Zdarzyło się w Betlejem”, z którym wystąpili w dwóch konkursach. W VI Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim otrzymali wyróżnienie, a Marta Karwan nagrodę w kategorii dla najlepszej aktorki wśród diabełków. Natomiast w Międzyzdrojskich Herodach zajęli II miejsce! W obydwu konkursach konkurencja była ogromna.

634765W Kamieniu Pomorskim wystąpiło 18 grup, a w Międzyzdrojach 12. Mali artyści zaprezentowali się od jak najlepszej strony, bez wątpienia zasługując na miano najlepszych artystów w Międzyzdrojach, którzy w swoją pracę wkładają całą duszę i serce. Wielkie brawa! 

                                                                                                 

 E.S.-K.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 14