Hei! –Hello European Islands! – Our STEAMM Journey
Artykuł w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:32

W listopadowym wydaniu Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje pojawił się artykuł dotyczący wizyty w Porquerolles, która odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "HEI! Our STEAMM Journey Across Europe".


Koordynator, Iwona Ośka

 
Tablice z wizyty projektowej w Porquerolles Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:17

IMG-20171116-WA0003IMG-20171120-WA0001Na szkolnych korytarzach pojawiły się tablice dotyczące wizyty w Porquerolles w ramach projektu Erasmus+ "HEI! Our STEAMM Journey Across Europe". Tablice wykonane zostały pod kierunkiem p. E. Sobolewskiej-Kaśkosz i p. A. Mackiewicz. 


Koordynator, Iwona Ośka 

 
Tablica z wizyty projektowej w Dublinie Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 14 listopada 2017 22:20

DublinNa szkolnym korytarzu pojawiła się tablica z wizyty projektowej w Dublinie! Tablica powstała pod kierunkiem p. Małgorzaty Bagrowskiej.


Koordynator,

Iwona Ośka


 
HEI STEAMM w Porquerolles! Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 14 listopada 2017 17:34

Read more W ramach projektu Erasmus + „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe” w dniach 6-10 listopada odbyła się wizyta na malowniczej wyspie Porquerolles położonej na francuskiej Riwierze. W mobilności uczestniczyli nauczyciele ze szkół partnerskich z Irlandii, Cypru, Włoch, Francji i Polski. Naszą szkołę reprezentowały Anna Bednarczyk-Szczuraszek, Anna Mackiewicz, Ewa Sobolewska-Kaśkosz i Iwona Ośka.

 

IMG 7971Podczas wizyty mieliśmy okazję zwiedzić Hyères i Niceę, podziwiać dzieła Chagalla i Mattisse’a, skosztować przysmaków kuchni prowansalskiej i zobaczyć uroki Lazurowego Wybrzeża. IMG 8052

 

IMG 8137 Ecole de Porquerolles jest to wyjątkowa, niewielka, wiejska szkółka licząca zaledwie 22 uczniów, podzielonych na dwie klasy. W szkole zatrudnionych jest 3 nauczycieli. IMG 8203

 

IMG 8225IMG 8246 Pierwszego wieczoru na wyspie każda ze szkół partnerskich przygotowała swoje stoisko, na którym znajdowały się informacje, plakaty, charakterystyczne przedmioty, książki i słodycze przedstawiające nasze kraje i wyspy. We wtorek rano francuscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję lepiej poznać szkoły i kraje, z którymi będą współpracować, następnie wieczorem, podczas uroczystego spotkania z mieszkańcami Porquerolles, tę samą szansę mieli rodzice dzieci oraz społeczność lokalna. Przed wizytą, pod kierunkiem p. Anny Bednarczyk-Szczuraszek i Anety Nogali, uczniowie naszej szkoły rozwiązali ankiety i przygotowali na ich podstawie następującą prezentację przybliżającą życie na wyspie Wolin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tXZ5991JjAE&;feature=youtu.be

 

Pod kierunkiem p. Ewy Sobolewskiej-Kaśkosz i Anny Bednarczyk-Szczuraszek, uczniowie przygotowali również trzy prezentacje o naszej szkole, wyspie i kraju:

 

Więcej…
 
Tablica Projektu "HEI! Our STEAMM Journey Across Europe" Drukuj
Wpisany przez Iwona   
niedziela, 22 października 2017 10:43

IMG-20171019-WA0001Na szkolnym korytarzu zawieszona została tablica dotycząca projektu Erasmus+ pt. "HEI! Our STEAMM Journey Across Europe", przygotowana pod kierunkiem p. Anety Nogali.

Koordynator, Iwona Ośka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2