Hei! –Hello European Islands! – Our STEAMM Journey
Wigilijna Wideokonferencja z Irlandią Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 16:34

rsz img_9573rsz 1img_9568 W ramach projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, w trakcie klasowej wigilii, uczniowie klasy IV c uczestniczyli dziś w wideokonferencji Skype ze swoimi rówieśnikami z Irlandii. Wychowawca klasy, p. E. Sobolewska-Kaśkosz nauczyła dzieci polskiej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, natomiast na j. angielskim każdy z uczniów przygotował krótką wypowiedź na swój temat. Dzieci przedstawiły się sobie wzajemnie oraz zaśpiewały kolędy w swoich językach:


https://www.youtube.com/watch?v=ZkosBRT9O_E&;feature=youtu.be


rsz img_9577rsz img_9579 Czwartoklasiści wzbogacili swoją wiedzę na temat irlandzkich tradycji świątecznych, dowiedzieli się trochę o szkole partnerskiej oraz mieli okazję przedstawić własną szkołę i tradycje.


rsz img_9589rsz img_9600 Wideokonferencja była nowym i ciekawym doświadczeniem nie tylko dla naszych uczniów, ale również dla Bolka, nowej maskotki szkoły. Nasz dzielny orzeł spisał się jednak wspaniale, wspierany przez swojego nowego kolegę, irlandzkiego misia Lolka, oraz uczniów klasy IV c, którzy bardzo troskliwie się nim zaopiekowali i zaprosili na swoją wigilię!

Koordynator, Iwona Ośka

 
Artykuł w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:32

W listopadowym wydaniu Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje pojawił się artykuł dotyczący wizyty w Porquerolles, która odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "HEI! Our STEAMM Journey Across Europe".


HEI STEAMM w Porquerolles - artykuł


Koordynator, Iwona Ośka

 
Tablice z wizyty projektowej w Porquerolles Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:17

IMG-20171116-WA0003IMG-20171120-WA0001Na szkolnych korytarzach pojawiły się tablice dotyczące wizyty w Porquerolles w ramach projektu Erasmus+ "HEI! Our STEAMM Journey Across Europe". Tablice wykonane zostały pod kierunkiem p. E. Sobolewskiej-Kaśkosz i p. A. Mackiewicz. 


Koordynator, Iwona Ośka 

 
Tablica z wizyty projektowej w Dublinie Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 14 listopada 2017 22:20

DublinNa szkolnym korytarzu pojawiła się tablica z wizyty projektowej w Dublinie! Tablica powstała pod kierunkiem p. Małgorzaty Bagrowskiej.


Koordynator,

Iwona Ośka


 
HEI STEAMM w Porquerolles! Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 14 listopada 2017 17:34

Read more W ramach projektu Erasmus + „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe” w dniach 6-10 listopada odbyła się wizyta na malowniczej wyspie Porquerolles położonej na francuskiej Riwierze. W mobilności uczestniczyli nauczyciele ze szkół partnerskich z Irlandii, Cypru, Włoch, Francji i Polski. Naszą szkołę reprezentowały Anna Bednarczyk-Szczuraszek, Anna Mackiewicz, Ewa Sobolewska-Kaśkosz i Iwona Ośka.

 

IMG 7971Podczas wizyty mieliśmy okazję zwiedzić Hyères i Niceę, podziwiać dzieła Chagalla i Mattisse’a, skosztować przysmaków kuchni prowansalskiej i zobaczyć uroki Lazurowego Wybrzeża. IMG 8052

 

IMG 8137 Ecole de Porquerolles jest to wyjątkowa, niewielka, wiejska szkółka licząca zaledwie 22 uczniów, podzielonych na dwie klasy. W szkole zatrudnionych jest 3 nauczycieli. IMG 8203

 

IMG 8225IMG 8246 Pierwszego wieczoru na wyspie każda ze szkół partnerskich przygotowała swoje stoisko, na którym znajdowały się informacje, plakaty, charakterystyczne przedmioty, książki i słodycze przedstawiające nasze kraje i wyspy. We wtorek rano francuscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję lepiej poznać szkoły i kraje, z którymi będą współpracować, następnie wieczorem, podczas uroczystego spotkania z mieszkańcami Porquerolles, tę samą szansę mieli rodzice dzieci oraz społeczność lokalna. Przed wizytą, pod kierunkiem p. Anny Bednarczyk-Szczuraszek i Anety Nogali, uczniowie naszej szkoły rozwiązali ankiety i przygotowali na ich podstawie następującą prezentację przybliżającą życie na wyspie Wolin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tXZ5991JjAE&;feature=youtu.be

 

Pod kierunkiem p. Ewy Sobolewskiej-Kaśkosz i Anny Bednarczyk-Szczuraszek, uczniowie przygotowali również trzy prezentacje o naszej szkole, wyspie i kraju:

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4