Hei! –Hello European Islands! – Our STEAMM Journey
Artykuł w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje Drukuj
Wpisany przez Iwona   
niedziela, 22 kwietnia 2018 16:39

Wizyta na Cyprze min W Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje pojawił się artykuł dotyczący wizyty na Cyprze, która odbyła się w ramach projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe.

Koordynator, Iwona Ośka

 
Wizyta na Cyprze Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 20 marca 2018 12:00

 

IMG 1117 W dniach 3-10.03.2018 odbyła się wizyta na Cyprze, w związku z realizowanym projektem „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”. W spotkaniu w Limassol uczestniczyli nauczyciele ze szkół partnerskich z Cypru, Francji, Irlandii, Włoch i Polski. Szkołę Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach reprezentowali p. Beata Hołyńska, p. Iwona Ośka, p. Leszek Nyrkowski i p. Rafał Błocian.

IMG 1125 Każdy z krajów partnerskich przygotował prezentację dotyczącą swojego kraju i szkoły, oraz realizację zadania związanego z muzyką i literaturą, które przedstawiono zarówno uczniom szkoły w Limassol, jak i nauczycielom uczestniczącym w mobilności. Była to wspaniała okazja, żeby bliżej poznać kulturę współpracujących państw, poprzez krótkie utwory muzyczne i literackie słynnych twórców, śpiewane oraz recytowane przez uczniów. Cypryjskie dzieci przygotowały dla gości wspaniały koncert, podczas którego grały i śpiewały piosenki z wszystkich krajów uczestniczących w projekcie.

IMG 1129 Odwiedziny w szkole w Limassol przybliżyły również uczestnikom system edukacji na wyspie. Była to okazja do poznania i porównania odmiennych metod nauczania, wymiany doświadczeń z nauczycielami europejskimi.

IMG 1148Uczestnicy spotkania wzięli również udział w dwóch warsztatach szkoleniowych: dotyczącym obsługi i wykorzystania Story Jumper w nauczaniu, szkoleniu z zakresu TIK oraz w inspirujących i zadziwiających zajęciach muzycznych, podczas których każdy przedmiot mógł stać się wspaniałym instrumentem.

IMG 1163Podczas mobilności zorganizowane były również wycieczki krajoznawcze. Malowniczy, tętniący zielenią krajobraz gajów oliwnych, winnic i sadów pomarańczowych, z ośnieżonym szczytem najwyższej góry na Cyprze w oddali, był cudowną odmianą po zimowej szarości. Gospodarze pokazali gościom również skałę, przy której wyłoniła się z otchłani morskiej Afrodyta, piękne Pafos oraz urocze wioski górskie, w których czarno odziane kobiety haftują i wyszywają, natomiast mężczyźni robią misterne koronki ze srebra.

IMG 1208Wizyta była dla wszystkich wspaniałym doświadczeniem. SP1 z niecierpliwością oczekuje przyjazdu gości ze szkół partnerskich w październiku. W międzyczasie, trwają przygotowania do mobilności w Galway, w Irlandii.


IMG 1192IMG 1231IMG 1246IMG 1291IMG 1351IMG 1379IMG 1410

IMG 1164IMG 1444

Koordynator, Iwona Ośka

 
Muzyka i Literatura Drukuj
Wpisany przez Iwona   
sobota, 17 marca 2018 11:35

W ramach projektu ERASMUS+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, zadaniem szkół partnerskich było wykonanie szeregu działań związanych z muzyką i literaturą swojego kraju.

 

Pod kierunkiem p. A. Sobierajskiej, chór szkoły przygotował i nagrał „Kukułeczkę” oraz polską zwrotkę piosenki projektowej:

 

https://www.youtube.com/watch?v=lBMGudZjYk0

https://www.youtube.com/watch?v=dvyLvbaGryg

 

Pod kierunkiem p. B. Szczawińkiej i p. P. Frysiaka, uczniowie przygotowali eko-instrumenty, wykorzystując do tego przedmioty codziennego użytku oraz nagrali następujące utwory:

 

https://www.youtube.com/watch?v=uXaO0YV0ziI&;feature=youtu.be

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d178981237k2083446o1l1/carnaval-song

 

Pod kierunkiem p. M. Bagrowskiej, uczniowie przygotowali prezentacje w j. angielskim opisujące życie i twórczość wybranych polskich artystów.

 

Pod kierunkiem p. I. Banachowicz, uczniowie klasy VII B zapoznali się z twórczością słynnych polskich pisarzy noblistów i przygotowali prezentację PowerPoint w j. angielskim, która ma na celu przybliżenie partnerom życia i twórczości jednego z nich: Henryka Sienkiewicza.

 

W klasach I-III odbył się również konkurs recytatorski:

https://www.youtube.com/watch?v=ex4QQD5FB5w&;t=286s

 

Koordynator,

Iwona Ośka

 
Nauka przez zabawę Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 marca 2018 20:37

20180228 104229W ramach projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, środę, 28.02.2018 r., klasa IV c była na wycieczce w Szczecinie. Najpierw uczniowie mogli wykorzystać swoją niespożytą energię w Parku Trampolin. Bardzo szybko minął im czas na różnorodnych zabawach pod okiem wykwalifikowanej instruktorki. To wspaniałe miejsce na rozładowanie energii, której dzieciom nigdy nie brakuje. Kolejnym punktem wycieczki była uciecha duchowa. Uczniowie udali się na wystawę Eureka, która ma charakter wesołego miasteczka. Podczas zwiedzania uczestniczyli w różnych pokazach i eksperymentach. Mieli okazję obejrzeć złudzenia optyczne, latającą piłkę, działanie siły odśrodkowej i inne zjawiska fizyczne. Doświadczenia oswoiły uczniów z fizyką, biologią i matematyką, łamigłówki pobudziły wyobraźnię, a ciekawe, nowatorskie eksperymenty zachęciły do odkrywania nauki w codziennym życiu. Była to niezapomniana i fascynująca przygoda z nauką ścisłą. ZDJĘCIA

E. S-K.

 
Świąteczna Wideokonferencja z Sycylią Drukuj
Wpisany przez Iwona   
poniedziałek, 01 stycznia 2018 21:17

IMG 961121 grudnia, w ramach projektu Erasmus+ „HEI! Our STEAMM Journey Across Europe”, uczniowie klas IV a i V c wzięli udział w świątecznej wideokonferencji Skype ze szkołą partnerską z Włoch. Dzieci przedstawiły się w języku angielskim, zaśpiewały po dwie kolędy w swoich językach oraz wspólnie zaśpiewały „We Wish You a Merry Christmas”. Spotkanie było bardzo udane, orzeł Bolek również cieszył się, że może w ten sposób poznać nowych przyjaciół J.

IMG 9618IMG 9624IMG 9626

Koordynator, Iwona Ośka

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4