Mind and Body – A healthier tomorrow
Spacer do szkoły "Chodzący autobus" - wiosna Drukuj
Wpisany przez Rafał Błocian   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 19:10

W związku z udziałem szkoły w międzynarodowym projekcie Erasmus+ "Mind and Body - A Healthier Tomorrow", który ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i zwiększenia aktywności fizycznej, nasi uczniowie zwiększają swoją dzienną aktywność poprzez chodzenie pieszo do Szkoły. Tym razem prezentujemy Wam filmik z naszego spaceru do szkoły w okresie wiosennym.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>KLIKNIJ TUTAJ<<<

 

Klasa 5B

 
Wizyta w Międzyzdrojach Drukuj
Wpisany przez Iwona   
niedziela, 03 czerwca 2018 15:02

W dniach 20-25.05.2018, w ramach projektu Erasmus+ „Mind and Body – A Healthier Tomorrow” grupa 23 nauczycieli i 12 uczniów gościła w Międzyzdrojach. W mobilności uczestniczyli przedstawiciele szkół partnerskich z Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Włoch oraz nauczyciele i uczniowie SP1 w Międzyzdrojach. Była to wspaniała okazja do rozwijania umiejętności językowych, nawiązania nowych znajomości, lepszego poznania naszych partnerów oraz przedstawienia im naszej szkoły, okolicy oraz Polski. Uczniowie z Mordiford, z Anglii, zakwaterowani byli u polskich rodzin, natomiast dzieci z Hereford spędzały wyłącznie ranki i popołudnia w towarzystwie swoich rówieśników z SP1.

IMG 2602Nauczyciele i uczniowie z zagranicy po raz pierwszy odwiedzili naszą szkołę w poniedziałek. Podczas uroczystego apelu powitalnego, poprowadzonego przez szóstoklasistów Artura Herodzińskiego i Szymona Skorupkę, uczniowie SP1 zaprezentowali krótki program artystyczny: najmłodsi powitali gości wierszykiem po angielsku, piątoklasiści zatańczyli poloneza, tancerze z klubu Jantar przygotowali pokaz i cała szkoła zaśpiewała hymn szkoły. Po oficjalnym przywitaniu gości przez panią Dyrektor i wręczeniu prezentów, uczniowie z Anglii udali się na lekcje wraz z dziećmi, które ich gościły, natomiast grupa czwartoklasistów oprowadziła przybyłych nauczycieli po budynku na ul. Leśnej. Goście rozmawiali z uczniami i nauczycielami odwiedzając ich w klasach, poznając przy tym lepiej polski system edukacji. Następnie odbyło się spotkanie projektowe oraz warsztaty z masażu, wspaniale poprowadzone przez p. M. Kujdę. Spacer na Kawczą Górę, następnie po plaży i promenadzie ukazał uroki Międzyzdrojów, natomiast uwieńczeniem dnia była wspólna kolacja w restauracji Carmen.

IMG 2616We wtorek goście odwiedzili budynek przy ul. Kolejowej, gdzie zostali oprowadzeni przez uczennice gimnazjum, które przygotowały dla nich również warsztaty muzyczne: nauka piosenki „Szła dzieweczka do laseczka” po polsku i po angielsku.

IMG 2630Następnie nauczyciele i uczniowie ze szkół partnerskich udali się do Rezerwatu Żubrów. Po powrocie na Leśną, czekała na nich niespodzianka: Dzień Erasmus+ połączony z obchodzoną w tym roku 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Aby zaprezentować gościom nasz kraj w całej jego okazałości, 7 klas gimnazjalnych i ze szkoły podstawowej przygotowało stoiska dotyczące 7 regionów Polski: Mazowsza, Śląska, Wielkopolski, Podhala, Kaszub, Małopolski i Pomorza Zachodniego, natomiast 10 klas SP1 przygotowało stoiska na temat krajów, z którymi nasza szkoła realizuje obecnie projekty Erasmus+: Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Włoch, Cypru, Grecji, Turcji, Rumunii. Każdy stolik zawierał nie tylko informacje i ciekawostki dotyczące danego miejsca, nie zabrakło również wspaniałych strojów, muzyki oraz wyśmienitych potraw. Było to wspaniałe wydarzenie, które nie byłoby możliwe do zrealizowania bez pomocy Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów, za co serdecznie dziękujemy. Również nasi partnerzy przywieźli ze sobą rzeczy charakterystyczne dla swoich krajów, które bardzo wzbogaciły stoiska.

IMG 2639Ponieważ nasz projekt ma na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i dorosłych, po spotkaniu projektowym, kolejną atrakcją był pieszy rajd do Wapnicy, gdzie nad malowniczym Jeziorem Turkusowym czekało ognisko i kiełbaski. Do Międzyzdrojów goście wrócili pociągiem wycieczkowym.IMG 2646

IMG 2669W środę, nauczyciele i uczniowie z zagranicy oraz goszczący ich uczniowie, wybrali się na wycieczkę do Herringsdorfu i Świnoujścia. Po powrocie, odbyło się kolejne spotkanie projektowe, podczas którego ustalone i omówione zostały następne działania oraz napotkane dotychczas trudności w realizacji działań projektowych. Wieczorem, w Międzynarodowym Domu Kultury, odbył się Talent Show, podczas którego uczniowie SP1 zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Goście również zaprezentowali swoje kraje i szkoły, po czym każda ze szkół partnerskich otrzymała wykonane przez p. M. Bursę i uczniów gliniane kafelki upamiętniające wizytę. Zachód słońca w restauracji Port był pięknym zakończeniem wieczoru.

IMG 2654W czwartek, goście mieli okazję poznać Szczecin. Zaczynając od Wałów Chrobrego, poprzez Muzeum Centrum Dialogu Przełomy, Zamek Książąt Pomorskich oraz stare miasto, gdzie nasi partnerzy zjedli tradycyjny polski obiad, dzień dopełniły zakupy i deser w Cafe 22.IMG 2675

IMG 2697W piątek, uczniowie z angielskich szkół mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych przygotowanych przez p. P. Nogalę i p. Z. Piątkowskiego. Po ostatnim spotkaniu projektowym i otrzymaniu certyfikatów, ta wspaniała przygoda dobiegła końca. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, szczególnie dla rodzin, które zgodziły się przyjąć dzieci do siebie i które okazały im tak wspaniałą gościnę! IMG 2749
Koordynator, Iwona Ośka

 
JAK SMAKUJE NIEPODLEGŁOŚĆ? Drukuj
Wpisany przez K.Kowalczyk-Błocian   
poniedziałek, 28 maja 2018 19:12

 

        Read more22 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach szukaliśmy odpowiedzi na pytanie - Jak smakuje niepodległość? W ramach Dnia ERASMUS+ oraz działań podejmowanych w gminie Międzyzdroje w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na szkolnym korytarzu pojawiły się bogato zastawione stoły, na których znalazły się potrawy z 7 regionów Polski oraz 10 państw, z którymi współpracujemy w projektach ERASMUS+.

Więcej…
 
Zdrowe Śniadanie Drukuj
Wpisany przez Iwona   
niedziela, 20 maja 2018 14:50

IMG-20180508-WA0001Dobiegła końca kolejna edycja Zdrowego Śniadania! Uczniowie, którzy zebrali wystarczającą liczbę naklejek otrzymali wspaniałe nagrody J P. A. Lewandowska i p. I. Suchłabowicz zapraszają do biblioteki, naklejki czekają na wszystkich, którzy przestrzegają zdrowej diety! 

IMG-20180508-WA0002IMG-20180508-WA0003IMG-20180508-WA0004

IMG-20180508-WA0000

Koordynator, Iwona Ośka

 
3, 2, 1... START!!! Drukuj
Wpisany przez Iwona   
wtorek, 01 maja 2018 07:25

W ramach projektu Erasmus+ „Mind and Body – A Healthier Tomorrow” grupa 20 uczniów z każdej szkoły partnerskiej zaczyna dziś monitorować ilość przebytych kroków oraz godziny snu, za pomocą zakupionych w tym celu zegarków Garmin Vivofit 4. Badanie będzie trwało rok, następnie wyniki zostaną zebrane i wysłane do Uniwersytetu w Worcester, gdzie zostaną przeanalizowane. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zwiększenia w tym czasie swojej codziennej aktywności fizycznej i monitorowania jej za pomocą podobnych zegarków lub aplikacji w telefonach! Uczestnikom z pewnością przyda się wsparcie, a większa ilość ruchu to samo zdrowie!

Koordynator, Iwona Ośka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 13