Komiksy o Chopinie i Pendereckim

Przywykliśmy do mówienia o wielkich twórcach w wielkich słowach i z patosem. Pomysł rysowania komiksów o Chopinie i Pendereckim jest próbą zmienienia tej sytuacji. Bo i ileż ciekawsze jest poznawanie biografii kompozytorów właśnie w takiej zabawowej formie.

Komiks jest rzeczą jakby interdyscyplinarną – dlatego komiksy powstawały w naszej szkole na różnych lekcjach: na plastyce, na polskim i na angielskim. Jedne okazały się typowymi rysowanymi obrazkami, inne korzystały ze starannie dobranych gotowych ilustracji z Internetu. Wszystkie one przybrały postać albumów do oglądania i czytania.

Najbardziej udane prace – Nikoli Kuczyńskiej o Chopinie, Emilii Dobek i Wiktorii Kaszubowskiej o Pendereckim – zostaną zabrane na kolejne robocze spotkanie nauczycieli z krajów partnerskich. Odbędzie się ono w marcu na Węgrzech.

Pozostali uczniowie klas IV – VI, którzy wykonywali prace to: Robert Nawe, Łukasz Łyczek, Przemek Sędzicki, Livia Belter, Wiktoria Juszkiewicz, Michalina Ruśkiewicz, Iza Burbo, Wiktor Kostek, Julek Szamański, Adrian Gnitecki, Ola Nakoniczewska, Ola Karmowska, Patrycja Klawa, Paulina Komisarska, Paulina Kućko, Agata Adamczyk i Justyna Rożek.