Spotkanie w Polsce

W dniach od 19 do 23 maja 2010 r. w naszej szkole gościła grupa 19 nauczycieli ze szkół partnerskich - z Wielkiej Brytanii, Włoch, Grecji, Szwecji, Węgier i Hiszpanii. Było to już trzecie z kolei spotkanie, które odbyło się w ramach realizowanego projektu Comenius pt. „Spojrzenie na artystyczną twórczość w Europie”. Program pobytu był bardzo urozmaicony. Pierwszego dnia odbyło się uroczyste powitanie gości, w czasie którego był występ szkolnego chóru, przedstawienie w języku angielskim pt.”The Cracow Dragon”, tańce w wykonaniu klas trzecich oraz szóstych, a następnie wystawa prac uczniów. Goście zwiedzili szkołę, spotkali się z nauczycielami, uczniami, zapoznali się z polskim systemem edukacji. Po południu zwiedzili Rezerwat Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym, Muzeum Figur Woskowych, Park Chopina, Aleję Gwiazd, molo, plażę, a nawet uczestniczyli w inauguracji III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Amber Baltic.

W drugim dniu pobytu odbyło się spotkanie w szkole, w czasie którego nastąpiła ewaluacja pierwszego roku projektu, ustalenie działań na następną część projektu – robienie puzzli ze słynnych obrazów dwóch artystów z danego kraju oraz wymiana informacji, prezentacji PowerPoint, instrukcji i nagrań na temat tańców ludowych wszystkich krajów partnerskich. Po południu goście zwiedzili Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, pojechali do Lubinia na Wzgórze Zielonka i przeszli do Wapnicy nad Jezioro Turkusowe, gdzie było przygotowane ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wieczorem w Hotelu Trofana odbyła się uroczysta kolacja, na której oprócz gości obecna była Pani Dyrektor, nauczyciele naszej szkoły, a także Pan Vice-Burmistrz Mateusz Flotyński.

W sobotę, trzeciego dnia pobytu była wycieczka do Świnoujścia, Alhbecku, Herringsdorfu i Bansin w Niemczech, a wieczorem koncert w Międzynarodowym Domu Kultury.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze i nie chcieliśmy, żeby dobiegła końca. Uśmiechy na twarzach gości i miłe słowa na pożegnanie świadczyły o tym, że pobyt był bardzo udany i owocny.

Następne spotkanie będzie w październiku 2010r. w Fabriano, we Włoszech.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.