Comenius – spotkanie na Węgrzech

W końcu marca nasza szkoła uczestniczyła w kolejnym międzynarodowym spotkaniu w ramach programu Comenius.  Projekt realizowany w tym roku odbywa się pod hasłem „Spojrzenie na artystyczną twórczość w Europie”.

Tym razem szkołę reprezentowali nauczyciele: p. Renata Borsukiewicz-Ośka (koordynator projektu), p. Beata  Hołyńska, p. Anna Mackiewicz, p. Milena Karpowicz.

Wizyta na Węgrzech poświęcona była sławnym kompozytorom z poszczególnych krajów partnerskich. Nastąpiła wymiana materiałów przygotowywanych przez uczniów ze szkół zaprzyjaźnionych. Nasi uczniowie przygotowali pięknie albumy i pomysłowe komiksy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopin oraz Krzysztofa Pendereckiego.

Następne spotkanie poświęcone będzie tańcom krajów europejskich. Będzie ono miało miejsce w maju tego roku w Międzyzdrojach.