KONKURS RECYTATORSKI

6 lutego mieliśmy przyjemność wysłuchać najlepszych recytatorów z naszej szkoły.

Najpierw odbył się konkurs klas I-III, w którym wzięło udział 18 uczniów. Komisja, czyli panie Aleksandra Andraszewicz-Lewandowska, Izabela Suchłabowicz i Ewa Żabińska, postanowiła wyróżnić Barbarę Kamedułę oraz Filipa Materkę. Trzecie miejsce zajęła Lena Kot, drugie Oliwer Zygmunt, a pierwsze miejsce oraz awans do etapu powiatowego przyznano Martynie Paluch, która przepięknie wyrecytowała wiersz Mariusza Szwondera pt. „Jak pomidor szukał żony”. Organizacją konkursu dla najmłodszych uczniów zajęły się panie Ewa Żabińska oraz Barbara Szymańska.

Uczniowie klas starszych, którzy wyrazili chęć zaprezentowania swoich umiejętności przybyli po lekcjach do szkoły, aby wziąć udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Uczestnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe IV-VI oraz VII-VIII byli oceniani za dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, stopień opanowania pamięciowego oraz ogólny wyraz artystyczny przez panie: Dorotę Sielewicz, Aurelię Stepaniuk i Katarzynę Kowalczyk-Błocian. Komisja zgodnie zadecydowała o przyznaniu dwóch trzecich miejsc Gabrieli Sobańskiej oraz Maciejowi Dunderowi. Drugie miejsce zajęła Aniela Gładka-Nowicka, a pierwsze Patryk Jeziorny. Jury postanowiło, że to Patryk i Anielka będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego w Kamieniu Pomorskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a najlepsi nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękuję Radzie Rodziców, publiczności, komisji, ale przede wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli pokonać stres i umilić nam to zimowe popołudnie.

Katarzyna Kowalczyk-Błocian

Data dodania: 2020-02-10 16:03:05