Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ERASMUS+

Fluency and English Language Development for Educational Staff - kurs językowy nauczycieli w ramach projektu ERASMUS+ "Kształcenie przyszłości"

W dniach 04 – 15 października 2021 roku nauczycielki SP nr 1 w Międzyzdrojach ( Izabela Suchłabowicz i Aurelia Stepaniuk ) uczestniczyły w dwutygodniowym kursie języka angielskiego pt. „Fluency and English Language Development educational staff”. Organizatorem kursu był Executive Training Institute (ETI) na Malcie, w mieście St. Julian’s.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-14.30 i były podzielone na trzy części. Pierwszy blok dotyczył gramatyki, drugi konwersacji, a trzeci był poświęcony historycznym, kulturowy, obyczajowym i wielu innym zagadnieniom dotyczącym Malty oraz krajów, z których pochodzili uczestnicy kursu. Pani Iza była członkiem grupy wielonarodowej na poziomie A2, składającej się z Polek, Litwina, Węgierki i Hiszpanki, a pani Aurelia w grupie na poziomie B1 doskonaliła się w grupie z Polką, Włochem, Czechem i Niemcem. W całej szkole na przerwach dało się słyszeć różne języki, jednak wszyscy starali się komunikować między sobą w języku angielskim.

Weekend był czasem odpoczynku i intensywnego zwiedzania niezwykle urokliwych i zabytkowych miejsc na Malcie. W ramach programu kulturowego odbyły się dwie wycieczki: do obecnej stolicy Malty – Valletty i dawnej stolicy – Mdiny. Poza tym obie Panie odwiedziły tak niezwykłe miejsca na Malcie, jak : Błękitna Laguna, Błękitna Grota, wyspa Gozo i Comino a także odwiedziły Popeye Vilage – miejsce, które stanowiło w roku 1980 scenografię do musicalu pt. „Popeye”. 

Podsumowując, nauka w szkole językowej na Malcie to doświadczenie umożliwiające rozwój kompetencji językowych, zwiększenie poczucia pewności siebie w porozumiewaniu się w języku angielskim oraz szansa zdobycia ogromnej wiedzy językowej, ale również wiedzy dotyczącej historii Malty.

Data dodania: 2020-02-09 15:29:44
Data edycji: 2021-12-07 22:23:11
Ilość wyświetleń: 3201

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Całe życie jest szkołą"

Jan Amos KomeńsKi
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej