Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

ERASMUS+

Fluency and English Language Development for Educational Staff - kurs językowy nauczycieli w ramach projektu ERASMUS+ "Kształcenie przyszłości"

W dniach 04 – 15 października 2021 roku nauczycielki SP nr 1 w Międzyzdrojach ( Izabela Suchłabowicz i Aurelia Stepaniuk ) uczestniczyły w dwutygodniowym kursie języka angielskiego pt. „Fluency and English Language Development educational staff”. Organizatorem kursu był Executive Training Institute (ETI) na Malcie, w mieście St. Julian’s.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-14.30 i były podzielone na trzy części. Pierwszy blok dotyczył gramatyki, drugi konwersacji, a trzeci był poświęcony historycznym, kulturowy, obyczajowym i wielu innym zagadnieniom dotyczącym Malty oraz krajów, z których pochodzili uczestnicy kursu. Pani Iza była członkiem grupy wielonarodowej na poziomie A2, składającej się z Polek, Litwina, Węgierki i Hiszpanki, a pani Aurelia w grupie na poziomie B1 doskonaliła się w grupie z Polką, Włochem, Czechem i Niemcem. W całej szkole na przerwach dało się słyszeć różne języki, jednak wszyscy starali się komunikować między sobą w języku angielskim.

Weekend był czasem odpoczynku i intensywnego zwiedzania niezwykle urokliwych i zabytkowych miejsc na Malcie. W ramach programu kulturowego odbyły się dwie wycieczki: do obecnej stolicy Malty – Valletty i dawnej stolicy – Mdiny. Poza tym obie Panie odwiedziły tak niezwykłe miejsca na Malcie, jak : Błękitna Laguna, Błękitna Grota, wyspa Gozo i Comino a także odwiedziły Popeye Vilage – miejsce, które stanowiło w roku 1980 scenografię do musicalu pt. „Popeye”.

Podsumowując, nauka w szkole językowej na Malcie to doświadczenie umożliwiające rozwój kompetencji językowych, zwiększenie poczucia pewności siebie w porozumiewaniu się w języku angielskim oraz szansa zdobycia ogromnej wiedzy językowej, ale również wiedzy dotyczącej historii Malty.

Data dodania: 2020-02-09 15:29:44
Data edycji: 2021-12-07 22:23:11