Plastyka kl V b, 27.03.2020r.

Dzień dobry

Proszę przepisać notatkę do zeszytu do plastyki: Temat: Malarstwo wazowe w antycznej Grecji

1.Malarstwo na ceramice ( wazach, wykonanych z gliny i wypalonych ) jest najlepiej zachowanym rodzajem malarstwa z czasów antycznej Grecji.

2.Malarstwo wazowe dzielimy na:

a- czarnofigurowe- malowano czarnym barwnikiem na glinianych ( czerwonych ) wazach.

b- czerwonofigurowe – malowano tło na czarno, pozostawiając czerwone, niezamalowane kształty na ceramice.

Zobacz w podręczniku na s.78, s.79 - waza w stylu czarnofigurowym ( rys.nr.75), - waza w stylu czerwonofigurowym ( rys. nr. 76)

Zadanie do wykonania do 8 kwietnia.

Wykonaj rysunek jednej wazy greckiej w ograniczonej gamie barwnej ( brązy, żółcie, czernie, pomarańcze, czerwienie) technika kolorowa, dowolna.

Pomysły i inspiracje znajdziesz tu: https://pl.pinterest.com/armackiewicz/waza-grecka/

Format najmniejszy pracy to A-4. ( pamiętaj: ładna kompozycja, duża waza i by nie było widać śladu ołówka).

Wykonaj 2 zdjęcia w trakcie powstawania Twojej pracy i jedno gotowego rysunku.

Prześlij je do 8 kwietnia na mój adres: a.r.mackiewicz@wp.pl, podpisz wiadomość imieniem i nazwiskiem.

Dziękuję, tym wszystkim, którzy już przesłali poprzednie zadanie domowe. Poproszę o odesłanie go do 27.03. ( dziś)

Powodzenia.

Pozdrawiam Anna Mackiewicz