Religia 8.04

Niech będzie pochwalony Jezus Chrytsus!

Dzień dobry Moi Kochani,

jak samopoczucie? Dajecie radę? Mam nadzieję,że u Was wszystko w porządku.

Dziś będzie o największych świętach dla chrześcijanina. Tak, tak, to jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Temat w ćwiczeniach to 53. Zmartwychwstanie Jezusa zapowiedzią naszego zmartwychwstania (str. 108-109), a w książce str. 124-125. w Domowniczku robimy temat z kwietnia str. 56-61.

Pod spodem w linku nieco inna prezentacja  z zadaniami (tekst, film, muzyka, zadanie domowe)

Na zadanie domowe przygotujcie własnoręcznie zrobioną kartkę świąteczną wielkanocną. Pamiętajmy w życzeniach wielkanocnych używamy słowa Wesołych świat Wielkanocnych, czy wesołego Alleluja! (Radosnych uzywamy w czasie Bożego Narodzenia - ale to już wiecie ;)

Kartkę jesli dacie radę możecie wrzucić do naszej skrzynki na listy przy drzwiach na plebani (Plebania to dom, w którym mieszkają księża i to dom parafialny do spotkań z wiernymi), który mieści się na ul. Lipowej 2 lub zostawić w Kościele, a jesi i to się nie uda, to sprawdzę te kartki jak wrócimy już do szkoły ;)

dziękuję Wam za modlitwe, i też o Was pamiętam w modlitwie. Brakuje Was w Kościele na Eucharystii.  Wszystko będzie dobrze, Bóg nad nami czuwa i nas Kocha!

P.S. W wielka sobotę odmówcie modlitwę poświecenia pokarmów:

Prowadzący (np. ojciec rodziny):

W imię Ojca i Syna I Ducha świętego

Wszyscy: Amen

Prowadzący:

Panie Jezu Chryste, prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zmartwychwstania, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu.  Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb (czyni znak krzyża dłonią nad pieczywem). Baranku Boży, który obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy (czyni znak krzyża dłonią nad pokarmami),które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego, którego Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej wieczerzy. Pobłogosław naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.  Chryste, życie i Zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia. Daj nam wszystkim dojść do wieczystej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Udzielający błogosławieństwa kropi w milczeniu pokarmy wodą święconą.

ks.Tomek

Data dodania: 2020-04-08 11:28:58