Technika 16.04.2020

JAK DBAĆ O UBRANIA?

Poznaliśmy już z czego powstają nasze ubrania. Teraz pora abyśmy nauczyli się o nie dbać zgodnie z zaleceniami producenta. Takie zalecenia dotyczące konserwacji odzieży umieszczone są na metkach ubraniowych.

Zapiszmy więc w zeszytach temat: Jak dbać o ubrania?

Proszę Was abyście teraz znów spojrzeli na metki na Waszych ubraniach. Do tej pory odczytywaliśmy informację z jakich włókien składa się one składają. Teraz przyjrzyjmy się tym małym obrazkom, które są na nich umieszczone.

Te obrazki to tak zwane piktogramy.

Piktogram to znak obrazkowy stanowiący jedną z postaci zapisu informacji.

Zapamiętaj te piktogramy – ułatwią ci użytkowanie ubrań i podpowiedzą, w jaki sposób je konserwować.

A teraz zadanie dla Was.

Przerysuj do zeszytu piktogramy z Twoich ubrań oraz wyjaśnij co one oznaczają.

Na ocenę 5 należy przerysować i wyjaśnić piktogramy z dwóch części ubioru, np. z bluzy i podkoszulki

Jeśli ktoś chce otrzymać ocenę 6 to proszę by przerysował i wyjaśnił piktogramy z trzech części stroju, np. z bluzy, spodni i podkoszulki.

Za każdym razem należy podać jaka ta część ubioru. np.

"Na metce z mojej bluzy dresowej znalazłem takie piktogramy...... . Pierwszy oznacza, że  ....... drugi ........ a trzeci ........... .
Na metce ze spodni natomiast znalazłem takie piktogramy ........ . Pierwszy oznacza, że  ....... drugi ........ a trzeci ............ "

Jeżeli na powyższej grafice nie ma piktogramu, który jest na Twoim ubraniu, spróbuj znaleźć go w Internecie wpisując hasło "piktogramy na ubraniach".

Proszę abyście zdjęcia z zadaniem zrobionym w zeszycie przesłali do mnie na nowy adres e-mail:

wojciech.wytyk@sp1.com.pl

Uwaga! Jest to nowy adres e-mail. Każdy nauczyciel ma teraz taki. Wiadomość powinniście wysłać już także ze swojego nowego konta e-mail, które zostało dla Was założone w domenie sp1.com.pl
Uczniowie mają swoje konta z numerem, np. uczen9932@sp1.com.pl
Rodzice otrzymali już wiadomość od pani Dyrektor jak na to swoje konto każdy z uczniów powinien się zalogować.

Data dodania: 2020-04-16 13:44:37