WIZYTA W HEREFORD - ANGLIA

W dniach 17 – 24.05.2019 r. uczniowie SP nr 1 w Międzyzdrojach ( Tomek, Marcel, Aleksander i Patryk ) wraz z opiekunami ( Milena Karpowicz, Izabela Suchłabowicz i Elżbieta Rupniewska ), przebywali w Anglii ramach projektu Erasmus+ „MIND AND BODY A HEALTHIER TOMORROW”. W wizycie uczestniczyli partnerzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii  i Turcji.

Swoją podróż rozpoczęli od zwiedzania Londynu ( Museum Madame Tussaud , London Eye, Coven Garden, Pałac Buckingham ) oraz podziwiali spektakl pt. : „Alladyn” w Prince Edward Theatre. W czasie pobytu w Londynie atrakcję dla uczestników stanowiły przejazdy londyńskim metrem.

Uczniowie po przyjeździe do Hereford, zamieszkali u angielskich rodzin, w których czuli się wyśmienicie, ponadto na cztery dni stali się uczniami angielskiej szkoły. W związku tym, uczestniczyli również w lekcjach, aktywnościach sportowych oraz brali udział w zajęciach Leśnej Szkoły ( tu robili łapacze snów , piekli pianki w ognisku na własnoręcznie wystruganych patykach, a także grali w gry terenowe. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem i organizacją nauki w szkole w Mordifor.

Dużą atrakcją wyjazdu do Anglii była wycieczka do Dudley do Black Country Living Museum – zrekonstruowanego XIX w. miasteczka słynącego z wydobycia węgla i kamienia budulcowego oraz pobyt w wiktoriańskiej szkole z epoki i udział  w typowej dla tamtych lat lekcji.

Z pobytu wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i nawiązane przyjaźnie.

Data dodania: 2019-05-24 14:59:20
Data edycji: 2020-02-09 15:00:02