JĘZYK POLSKI 15.04.2020

Bardzo proszę, abyście do 27.04.2020 przeczytali utwór Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”, który znajduje się w Waszym podręczniku na stronach 152-162. Jest to kolejna nasza lektura obowiązkowa.

Dzisiaj będziemy kontynuować temat dotyczący stylów funkcjonalnych języka. Dopiszcie datę do poprzedniego tematu. Na poprzedniej lekcji omówiliśmy 5 podstawowych stylów: urzędowy, potoczny, artystyczny, publicystyczny i naukowy.

Wykonajcie teraz w zeszycie zadania 2 str.315 i  7 str.316.

Następnie wybierzcie jedno z zadań 4,5 lub 6 ze  str.316 i wyślijcie mi je na pocztę. Możecie zapisać je w zeszycie i wysłać do mnie zdjęcie, napisać odpowiedź od razu w emailu lub wysłać wiadomość przez edziennik. Zadanie ocenię :)

Przypominam o zadaniach z „Balladyny”. W niedzielę chcę wpisać oceny, a nadal nie mam od niektórych wszystkich zadań.

Katarzyna Kowalczyk-Błocian

Data dodania: 2020-04-14 20:03:00