NIEPODLEGŁA DO HYMNU

NIEPODLEGŁA DO HYMNU W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 10 listopada 2020 włączymy się we wspólne świętowanie, a 11.11.2020 nagranie opublikujemy na stronie szkoły. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie, nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella ;)

Data dodania: 2020-10-08 14:18:07
Data edycji: 2020-10-08 14:25:17